Haber
02 Ağustos 2016 - Salı 11:56 Bu haber 908 kez okundu
 
DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK
GÜNDEM Haberi
DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK

DEMOKRASİYE OLAN BAĞLILIĞIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısının açılış konuşmasında ülkemizde yaşanan darbe girişimine yönelik görüşlerini paylaşan Başkan Burhanettin Çoban; tarihimize kanlı bir leke olarak geçecek darbe girişiminin yanı sıra halkımızın demokrasiye olan sevgisinin, bağlılığı ve onu korumadaki kabiliyetinin, tüm dünyaya örnek olacağını söyledi. Darbe teşebbüsünü planlayanları, destek verenleri ve içinden de olsa bunlara destek niyeti geçirenleri lanetlediğini ifade eden Başkan Burhanettin Çoban; Bu girişimde paralel yapının beyinleri uyuşturulmuş, hipnoza edilmiş büyülenmiş mensupları rol alsalar da onlara o rolü verenler uluslararası bir takım güçler. İnşallah bunu da hükümetimiz ortaya çıkaracak. Kim rol almışsa, kim destek vermişse, başta Amerika’daki sahte peygamber dahil olmak üzere herkesi lanetliyorum” dedi.< “ÜZERİMİZİ DAHİ DEĞİŞTİRMEDEN MEYDANLARA İNDİK        15 Temmuz günü Kosova’da olduklarını ve yaşananların hemen ardından 16 Temmuz gecesi saat 21:10’da üzerini dahi değiştirmeden meydana geldiklerini hatırlatan Başkan Burhanettin Çoban;  “Ertesi günü meydana bir afiş astırdım. Hem Cumhuriyetimizin Kurucusu M. Kemal Atatürk,  hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ortada da bu darbe girişimine karşı birlik ve beraberlik ruhu sergileyen, net bir şekilde tavrını ortaya koyan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Bey’in, Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun ve Sayın Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının olduğu, afiş astırdım. Bizim bu yaklaşımımız ulusal medyaya dahi konu oldu ve örnek oldu. Biz bunu gösteriş amacıyla değil, içimizden duyduğumuz minnetin ifadesi olarak yapmıştık ve tamamen şahsımın fikriydi” ifadelerine yer verdi. ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİDİR” Darbenin girişimi neticesinde siyasi parti liderlerinin ortak bir uzlaşı noktasında olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Başkan Burhanetttin Çoban; “Darbe girişimi gibi muamele ile karşı karşıya kalmak asla ve katta istenmez.  Ancak sonuçları itibariyle liderlerin bir araya gelmesi, Cumhurbaşkanımızın liderlerle toplantı yapması, Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun davalarını geri çekmesi, uzlaşma ortamında, ülkenin meselelerinde bir araya gelme alışkanlığını ortaya koydu. İnşallah uzlaşı ile ülkemizin yeniden yapılanması, mevzuat değişikliği konusunda da üç siyasi parti liderimizin mecliste de bir araya gelerek en azından asgari müştereklerde birlikte hareket etmesi ülkemizin geleceği açısından önemlidir. ” dedi. NÖBETİMİZİ PAZAR GÜNÜ TAÇLANDIRACAĞIZ”

Halkımız bu kahramanlığının yanı sıra siyasi partilerimiz de demokratik tavrını net kesin bir şekilde ortaya koyduğuna dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban; “ Yine medya kuruluşlarımız televizyonlarımız, gazetecilerimiz, internet köşesi yazarlarımız hepsi de gerçekten darbeye karşı seçilmişlerin yanında, milletinin yanında yer almıştır. Hepsine teşekkür ediyorum. Özellikle siyasi partilerimize, onların genel başkanlarına teşekkür ediyorum. Sayın Bahçeli olay ortaya çıkar çıkmaz, darbeciler mi güçlü, darbe karşıtları mı güçlü daha belli olmadan kesin bir şekilde tavrını ortaya koşmuştur ve bu ülkemizi rahatlatmıştır. Onun yeri ve görevi asla burada inkar edilemez. Yine biliyorsunuz Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine her ilde, ilçede demokrasi meydanlarında nöbet tutuluyor. Demokrasi nöbetimiz inşallah Pazar gününe kadar devam edecek. Pazar günü de Afyon Kocatepe Üniversitemiz konservatuarımız meydanda bir konser verecek kahramanlık türküleri ve halk müziğimizi orada icra edilecek. Yine mehterimiz bir konser verecek akabinde de havai fişek gösterisiyle meydanlardaki nöbetimizi taçlandıracağız.” diye konuştu.

BAYKARA: “DEVLETİMİZİN EMRİNDEYİZ”

       MHP Gurubu adına söz alan Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Baykara ise darbe girişimini şiddetle kınadıklarını söyleyerek ülkemiz tarihine kara bir leke olarak geçeceğini söyledi. Birlik ve beraberliğe dikkat çeken Baykara; “hiçbir şerre boyun eğmeyeceğimizi dünyaya bir kez daha gösterdik. MHP gurubu olarak bu ihaneti şiddetle kınıyor. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin belirttiği gibi her zaman devletimizin yanında ve emrinde milletimizle beraber olduğumuzu ifade ediyoruz” sözlerine yer verdi

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: DÜNYAYA, ÖRNEK, OLDUK
Yorumlar
Haber Yazılımı