AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
30 Mayıs 2019 - Perşembe 17:36 Bu haber 825 kez okundu
 
Gazi Çelik baba ocağında
Gazi Çelik baba ocağında
YAŞAM Haberi
Gazi Çelik baba ocağında

 

Gazi Çelik baba ocağında

24 Aralık 2018 tarihinde Hakkari Çukurca kırsalında askeri aracının devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve  uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra belden aşağısı felç olan Uzman Çavuş hasan Çelik, İlimiz Fatih Mahallesindeki baba ocağına getirildi.

1 aylığına istirahat olarak memleketine gelen ve 1 ay sonra tekrar  Ankara Bilkentte tedavisine devam edilecek olan Malül Gazi  Topçu Uzman Çavuş Hasan Çelik, baba ocağında büyük bir coşku ile karşılandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı'nın organize ettiği Karşılamaya Garnizon Komutanlığı ve Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü görevlileri de katıldı.

Gazi Çelik’in sağlık durumu hakkında bilgi veren  Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı; “ Gazimiz 24 Aralık 2018 tarihinde Çukurca’da askeri aracın devrilmesi sonucu ağır şekilde yaralandı. Uzun süre kendisi yoğun bakımda kaldı. Kendisini Ankara Bilnekt Gaziler Rehabilitasyon Merkezinde ve yoğun bakım ünitesinde ikende ziyaret ettik. Ailesine tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yaralandığı günden bu güne kadar baba ocağına hiç getirilmedi. İlk kez bu gün baba ocağına getirdik. Güzel bir karşılama yaptık Gazimize. Şu an için belden aşağısı felç. Ama Rabbimin izniyle şifa bulacaktır. Tedavisi tekrar devam edecek. Kahraman Gazimize yakışır bir şekilde kendisini karşıladık. Devletimizin tüm imkânları kendisi için seferber olmuştur.” dedi.

Gazi’nin baba ocağına gelişinde büyük bir sevinç yaşanırken, Gazi Çelik’i ailesi, yakın akrabaları ve komşuları karşıladı.

Gazi Çelik, vatan uğruna canını da vermeye hazır olduğunu belirterek, kendisine bu zorlu günlerinde yardımcı olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı'ya, askeri ve mülki yetkililere teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Gazi, Çelik, baba, ocağında,
Yorumlar
Haber Yazılımı