Haber
13 Haziran 2019 - Perşembe 13:15 Bu haber 628 kez okundu
 
GENÇLER İŞSİZ, TÜRKİYE’DE 4 MİLYON SURİYE’Lİ VAR
GENÇLER İŞSİZ, TÜRKİYE’DE 4 MİLYON SURİYE’Lİ VAR
GÜNDEM Haberi
GENÇLER İŞSİZ, TÜRKİYE’DE 4 MİLYON SURİYE’Lİ VAR

“Halk AKP’ye 23 Haziran’da gereken cevabı verecek”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, AKP’nin kazanılan bir seçimi haksız yere haksız kurallarla iptal ettirdiği belirterek, “İnşallah 23 Haziran 2019 tarihindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimde halkımız AKP’ye gereken cevabı verecek” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

GENÇLER İŞSİZ, TÜRKİYE’DE 4 MİLYON SURİYE’Lİ VAR

Geçmiş Ramazan Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan İl Başkanı Nevzat Ercan, “Vatandaş iş istiyor, gençler işsiz. İş bulma uğraşındalar. Sanki biz işçi bulma kurumuymuşuz durumuna geldik. Çünkü liyakat öldü, torpil düzeni var. Bu düzen devam etmeyecek bunu biz biliyoruz. Arayış içerisindeler. İnsanlarımız hiç olmazsa evlerinde bir iki kişi çalışsın istiyorlar. Yüz üniversiteliden 29’u işsiz durumdadır. Bu durum büyük bir toplumsal patlamaya yol açacak. Biz bunları biliyoruz. Dört milyon Suriyeli var. Ramazan Bayramı’nda ülkelerine güle oynaya bayramlaşmaya gidenlerden 20 veya 30 bini gelmeyecek diye Sayın hükümet yetkilileri seviniyorlar. Aslında bunlar üzücü durumlardır.” dedi.

İKTİDAR HAKSIZ YERE SEÇİM YAPIYOR

Gübre atacak parası olmayan çiftçinin 70 liradan 120 liraya tırmanan gübreyi alamadığını kaydeden Başkan Ercan, “Vatandaş işsiz ekonomi bozuk durumdadır. Ramazan Bayramı’nda il dışında Kuşadasında idim. Tüm esnaf bomboş durumda bekliyor. Öğleden sonra 17:00 gibi bir dükkana girdiğimde esnaf siftah etmediğini söyleyerek alışveriş etmem için yalvardı. Vatandaş bu durumda iken iktidar haksız yere bir seçim yapıyor. Seçimi kazanmış bir Belediye Başkanı varken ‘İstanbul’un rantını ben kimseye yedirmem’ diyor. Kazanılan bir seçimi haksız yere haksız kurallarla iptal ederek bir seçim daha yapmaya çalışıyor. Bu durum bizim ekonomimizi bozacak.” diye konuştu.

CUMHURİYET ADINA NE VARSA İSİMLER YOK EDİLİYOR

Ercan, “Seçilen Belediye Başkanlarımıza ‘terörist’ diyorlardı. Bizim Başkanlarımızın ilk yaptığı şey Belediye tabelalarının başına Türkiye Cumhuriyeti (TC) ibaresini getirdiler. Türkiye Cumhuriyeti İstanbul, Ankara Belediye Başkanlığı diye yazıldı. Ama iktidar mensupları buna izin vermiyor. Afyon’da cumhuriyet adına ne varsa isimler yok ediliyor. İşte Atatürk Spor Salonu ismi kaldırılıp yerine Arenalar kuruluyor. Bir Cumhuriyet Mahallesi adı kaldı onu da değiştirirler mi bilmiyorum. Cumhuriyetten iz bırakmıyorlar. Ama herşeyi Cumhuriyete borçlular. Bugün gelişmişliği yaşıyorsak tüm bunlar Cumhuriyetin sayesindedir. Bu kurumların hepsi zafiyete uğratılıp yok ediliyor. Bundan Türkiyemiz zarar görüyor. Bir biat toplumuna, bir tek adam rejimine geldik.” şeklinde konuştu.

EKREM İMAMOĞL BU SEÇİMİ KAZANACAK

Ercan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Tüm devlet imkânlarıyla üzerimize gelen iktidara karşı halkımız ‘Seçimi zorla alacağız’ demelerine rağmen inşallah daha büyük fark atarak Sayın Ekrem İmamoğlu bu seçimi alacak. Afyonkarahisar İstanbul’a uzak ama ilimizin tüm ilçe ve beldelerinde Sayın İmamoğlu’nun adını duymayan kimsenin kalmadığını düşünüyordum. Eski Bakan Milletvekili Sayın Veysel Eroğlu ‘Ben İstanbul adayının adını dahi bilmiyorum’ demiş. Bir küçümseme bir kibir var. İmamoğlu adını tarihe yazdıracak. İnşallah ondan ileride daha büyük hizmetler bekliyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızın Sayın İmamoğlu’nun kampanyasına destek vermesini, banka hesap numaralarına yardımcı olmalarını istiyoruz. Tatil dolayısıyla öğrenci, çalışan ve imkânı olmayanlar için 20 Haziran’dan itibaren İstanbul’a gitmek isteyip İstanbul seçmen kütüğüne kayıtlı olanlara ulaşım yardımı sağlayacağız. Biz parti olarak ve işadamlarımızın da desteğiyle oy kullanmak isteyenlere bu yardımı sağlayacağız.”

“İNŞALLAH TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILACAK”

 “Sayın İmamoğlu’nun 18 günde ne yaptığını sormak gülünçtür.” diyen Ercan, “18 yılda hatta 25 yılda diyebiliriz bir şey yapamamış olanlar ‘Biz İstanbul’da hata yaptık. İstanbul’a ihanet ettik’ diyenler 18 günde İmamoğlu’nun ne yaptığını sorabilmektedir. Sayın İmamoğlu çok şey yaptı. İnsanları kaynaştırdı, tüm insanlara umut oldu. Liyakatin, dürüstlüğün olduğu bir yönetimi vaat ediyor. İnşallah Türkiye’nin önü açılacak.” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: GENÇLER, İŞSİZ,, TÜRKİYE’DE, 4, MİLYON, SURİYE’Lİ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı