Haber
18 Aralık 2016 - Pazar 22:59 Bu haber 1721 kez okundu
 
Genelkurmay Başkanı Gaziantep ve Kilis’te incelemelerde bulundu
Genelkurmay Başkanı Gaziantep ve Kilis’te incelemelerde bulundu
GÜNDEM Haberi
Genelkurmay Başkanı Gaziantep ve Kilis’te incelemelerde bulundu

7 Aralık 2016 tarihinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR; Kara Kuvvetleri Komutanı ile birlikte Gaziantep ve Kilis’te inceleme ve denetlemelerine devam etmiş, müteakiben elim terör saldırısı kapsamında incelemelerde bulunmak üzere Kayseri’ye gitmiştir.

Bu kapsamda Orgeneral AKAR, öğleden önce Fırat Kalkanı Harekâtı esnasında yaralanarak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan personeli ziyaret ederek icra edilen harekât kapsamında göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıktan dolayı tebrik etmiştir. Personelin sağlık durumları hakkında bilgi alan Orgeneral AKAR, personele acil şifalar dilemiştir.

Ayrıca Orgeneral AKAR, bölgede bulunan Harekât Merkezini denetlemiş, Fırat Kalkanı Harekâtı ve Terörle Mücadele Harekâtına ilişkin gelişmeler hakkında bölgede bulunan komutanlıklardan son duruma yönelik bilgi ve değerlendirmeleri almıştır.

Müteakiben Orgeneral AKAR, Fırat Kalkanı Harekatı esnasında yaralanan ve daha sonra tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit düşen P.Kd.Bçvş. Volkan KÜLEKÇİ için 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığında düzenlenen şehit uğurlama törenine iştirak etmiştir.

Orgeneral AKAR bugün sabah saatlerinde Kayseri’de meydana gelen hain ve kalleş terör saldırısı ile ilgili olarak incelemelerde bulunmak maksadıyla Kayseri’ye gitmiş, ilk olarak Kayseri Valiliği’ne bir ziyarette bulunmuştur. Valilik ziyaretini müteakip olay yerine giderek menfur saldırı hakkında yetkililerden bilgi almıştır. Orgeneral AKAR, son olarak Kayseri Havaalanında icra edilen şehit uğurlama törenine iştirak etmiştir.

Kaynak: (BAKANLIKLAR) - BAKANLIKLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Genelkurmay, Başkanı, Gaziantep, Kilis’te, incelemelerde, bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı