Haber
23 Eylül 2019 - Pazartesi 12:29 Bu haber 1166 kez okundu
 
Guatr rahatsızlığını iyileştiren çeşme Döğer’de
Guatr rahatsızlığını iyileştiren çeşme Döğer’de
AFYONHABERTURK ÖZEL HABER Haberi
Guatr rahatsızlığını iyileştiren çeşme Döğer’de

 

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesine bağlı Döğer kasabasında, Frig vadisi yol güzelgahı üzerinde Döğer’in çıkışında sağda bulunan çeşme şifa dağıtıyor.

 Çok sayıda vatandaşın değişik illerden buraya gelerek bu çeşmenin suyundan alarak, guatr rahatsızlığı bulunan, eşine, dostuna veya kendisine şifa amaçlı alıyor. Çeşmenin guatr rahatsızlığına iyi geldiğini söyleyen ve şifa buluan çok sayıda vatandaş bu çeşmeden su alıyor. Konu ile ilgili olarak Döğer belediye Başkanı Mehmet Demirel, çeşme ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı.

“Bu çeşmenin tarihi çok eskilere dayanıyor, bizler bile bu çeşmenin tarihini inanın bilemiyoruz. Ama bu çeşmenin suyu için Türkiye’nin çeşitli illerinden buralara çok sayıda vatandaş geliyor. Bu çeşmenin guatr hastalığına iyi geldiği yıllardan beri biliniyor. 

Bizler Allah nasip ederse bu çeşmenin suyundan alıp gerekli mercilere analizini yaptıracağız ve bu analizlerin sonucunuda bu çeşmemizin uygun bir yerine asacağız belki bu su guatr rahatsızlığının dışında daha değişik hastalıklara da iyi geliyor olabilir o nedenle bu bizim için önemli bu çeşmenin üç tane kurnası var. Bu su ne eksiliyor ne de çoğalıyor ben kendimi bildim bileli bu şekilde bu çeşme insanlara hizmet veriyor. İfadelerini kullandı

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Guatr, rahatsızlığını, iyileştiren, çeşme, Döğer’de,
Yorumlar
Haber Yazılımı