Haber
14 Temmuz 2016 - Perşembe 15:28 Bu haber 933 kez okundu
 
“Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler“ dedi.
"Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler" dedi.
GÜNDEM Haberi
“Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler“ dedi.

Hakkari'de şehit düşen Bilecikli Osman Er'in ağabeyi, sosyal medya üzerinden, Hakkari nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda şehit olan Bilecikli Osman Er'in ağabeyi, sosyal medya üzerinden, "Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler" açıklamasını yaptı.

İMAM HATİP ORTAOKULU MÜDÜRÜ

osmanali  İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ağabey Fatih er, sosyal medya üzerinde duygu yüklü bir mesaj yayınladı. Ağabey Er, "Kardeşim, İslam'ın son karakolu olan vatanımızın selameti için insanlıktan nasibini almamış zalimler tarafından şehit edilmiştir" ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

"Allah şehadetini makbul eylesin. Rahman ve Rahim olan Rabbimizin özel misafiri olarak ebediyen saadete kavuştu inşallah. Allah'ın askeri olmamız hasebiyle askeri talim yurdundan terhisini tebriklerle aldı. Allah bizlere de terhisini ebedi hayatında mutlu olacak talimli Allah'a asker olarak alsın. Allah'tan duamız başta efendimiz olmak üzere kardeşimizle ve İslam'a hizmet etmiş tüm sevdiklerimizle cennette beraber olmak."

Fatih Er, sosyal medya üzerindeki mesajına vatansever geçinen çıkar havuzunda yüzen bazı insanların kendilerini düşünmediğini de savunarak, şöyle devam etti:

"TÜM SORUMLULARDAN BU İŞİN HESABINI MAHŞERDE SORACAĞIZ, HAKLARIMIZI DA HELAL ETMİYORUZ"

"Fakat vatansever geçinen çıkar havuzunda yüzen bazı insanlar, bizleri düşündürmekte. Vatani hizmetini yapmak üzere sınır bölgeleri ya da tehlikeli sayılabilecek bölgelere sevk edilmiş olan güya çocuğunu, kardeşini ya da yakınını oralardan araya birileri konularak yer değiştirilmesi, bir şehit ailesi olarak bizleri üzmektedir. Benim kardeşim Hakkari'de ve tehlikeli bölgede şehit oldu. ve biz tehlikeli olduğunu da biliyorduk. Kesinlikle araya birilerini koyma derdi taşımadık. Çünkü kardeşim bayrağı, ezanı, kutsal değerlerimizi, İslam'ın son karakolu olan vatanımızı ve aziz milletimizi korumak için vatani hizmetini yapıyordu.

Ben buradan bildirmek isterim ki bu vatan için vatanını değil de kendisini düşünen kişilerin rahatı için birtakım yer değişiklikleri yapılırsa başta vesile olanlar olmak üzere tüm sorumlulardan bu işin hesabını mahşerde soracağız. Haklarımızı da helal etmiyoruz, başsağlığı için yanımıza gelmesinler, telefon dahi etmesinler. Bu ülke kolay kazanılmadı. Şehit ailesi olarak bu uygulamalardan razı olmadığımızı bildiririz.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: “Haklarımızı, da, helal, etmiyoruz, başsağlığı, için, yanımıza, gelmesinler, tel
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});