Haber
04 Haziran 2017 - Pazar 23:28 Bu haber 1341 kez okundu
 
HALK OTOBÜSLERİNDEN OTOGAR VE HASTANEYE GECE SERVİSİ
HALK OTOBÜSLERİNDEN OTOGAR VE HASTANEYE GECE SERVİSİ
GÜNDEM Haberi
HALK OTOBÜSLERİNDEN OTOGAR VE HASTANEYE GECE SERVİSİ

             

                Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Otogar yönetiminin ücretsiz servis hizmetini kaldırmasının ardından, gece 24:00-07:00 saatleri arasında halk otobüsleri aracılığıyla gece seferleri başlatılması için karar aldı.

                Söz konusu kararla ilgili Belediye Meclis Üyelerini bilgilendiren Trafik Komisyonu Başkanı M. Emin Birliktir, gece seferlerinin yeni otogardan; şehir merkezine, ANS'ye ve Ataköy'e kadar uzanan gelişli-gidişli güzergah üzerinde yapılacağını söyledi. S.S. Afyonkarahisar Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlığı tarafından gece saat 24:00'dan itibaren saat başı 3 halk otobüsünün sabah 06:00'a kadar hizmet vereceğini belirten M. Emin Birliktir, ücret tarifesinin gündüz seferleriyle aynı olacağını ve aktarma uygulamasının da dahil olduğunu ifade etti.

                "YERİNDE VE GÜZEL BİR KARAR"

                Daha önce otogarın sunduğu servis hizmetinden sadece seyahat eden biletli kişilerin faydalandığını hatırlatan Birliktir, halk otobüslerine ise hem normal yolcuların hem de seyahat edenlerin binelebileceğini kaydetti. İndi bindi sistemiyle çalışacak araçların, sadece şehir merkezine, ANS'ye ve Ataköy'e kadar uzanan gelişli-gidişli güzergah üzerinde çalışacağını dile getiren Birliktir, bu yeni servis hizmetiyle özellikle gece yarısı, rahatsızlanıp özel aracı olmadığı için Devlet Hastanesi'ne gidemeyen vatandaşlara da büyük bir kolaylık sağlayacağını vurguladı.

                Alınan kararın son derece yerinde ve güzel olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise, "Bence bu hizmet, otobüs firmasının Afyonkarahisar'a bir hediyesi. Vatandaşlarımızın gündüz tarifesiyle aynı ücrete taşınacak olması da bence takdir edilecek bir durum" dedi.

OTOGAR GECE SERVİS GÜZERGAHI

1 Nolu  Güzergah(Şehir Merkezi): Yeni Otogardan çıkış-  2081 Sk-Nedim Helvacıoğlu Caddesi-Fatma Zehra Caddesi-Şehit Erdal Hamamcı Caddesi-Adnan Kahveci Caddesi- Filli Kavşaktan sağa dönüş-Ali Çetinkaya Bulvarı-Sola Atatürk Caddesine Dönüş-Stadyum kavşağından Ordu Bulvarına Dönüş-Sola Yeşilyol Caddesine Dönüş-Sağa Kurtuluş Caddesine Dönüş-Milli Egemenlik Caddesi-Cumhuriyet meydanı-Milli Birlik Caddesi-Alparslan Türkeş Köprüsü-Asiye Sultan Caddesi-Adnan Kahveci Caddesi-Şehit Erdal Hamamcı Caddesi-Fatma Zehra Caddesi- Nedim Helvacıoğlu Caddesi (yeni hastane)-Otogar Kavşağı-2081 Sokaktan Yeni Otogara varış.

Harekat Saatleri:00.00-01.00-02.00-03.00-04.00-05.00-06.00

2 Nolu  Güzergah(ANS Kampusü): Yeni Otogardan çıkış-  2081 Sk-Sola Çevreyolu Bulvarı-Sola Eskişehir yolu Bulvarı-ANS Kampusü-Destine Hatun Kız Öğrenci Yurdu-2775. Sokak-Sağa 2805. Sokak-Sola Eskişehir Yolu Bulvarı-ANS Kampusü-Sağa Çevre yolu Bulvarına dönüş-Sağa 2081 Sokağa dönüş- Otogara varış.

Harekat Saatleri:00.00-01.00-02.00-03.00-04.00-05.00-06.00

3 Nolu  Güzergah(Adliye, Şuhut kavşağı): Yeni Otogardan çıkış-  2081 Sk-Nedim Helvacıoğlu Caddesi-Cahar Dudayev Caddesi-Filli kavşaktan Sağa Ali Çetinkaya bulvarına Dönüş-Maliye kavşağından sola Atatürk Caddesine dönüş-Jandarma kavşağından sağa dönüş-(Park Afyon)İsmet İnönü Bulvarı-Adliye, Ataköy Kavşağı-Şuhut kavşağına varış-Şuhut kavşağından U dönüşü yaparak aynı güzergahtan otogara varış.

Harekat Saatleri:00.00-01.00-02.00-03.00-04.00-05.00-06.00

 

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: HALK, OTOBÜSLERİNDEN, OTOGAR, HASTANEYE, GECE, SERVİSİ
Yorumlar
Haber Yazılımı