Haber
02 Mart 2017 - Perşembe 22:58 Bu haber 1172 kez okundu
 
HERSEY AFYON İCİN
HERSEY AFYON İCİN
GÜNDEM Haberi
HERSEY AFYON İCİN

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa, Sandıklı, Şuhut ve İhsaniye ilçelerinde düzenlenen 4 farklı merasimde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan ve inşa edilecek olan 93 milyon lira yatırım bedelli toplam 19 adet tesisin temelini attı ve açılışını gerçekleştirdi.

web_yaylabagı_1

İlk olarak İhsaniye ilçesine bağlı Yaylabağı beldesinde düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimine iştirak eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, burada DSİ tarafından inşa edilecek İhsaniye Döğer Beldesi İçmesuyu Tesisleri, İhsaniye Kayıhan Göleti ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temelini attı.
web_yaylabagı_2

Konuşmasında anayasa değişikliği hususunda diğer partilerin kendilerine katılmadığını ifade eden Prof. Dr. Eroğlu "Bilhassa CHP’ye 'gelin birlikte hazırlayalım' dedik ama onlar seçim beyannamesinde olmasına rağmen anayasa değişikliğinden kaçtı. Özellikle de 'hayırcıların' safına katıldı. 'Hayırcıların' safında kimler var. HDP var, PKK var, FETÖ var. Nitekim CHP, hayırcıların kayığına bindi. Bu kayık batar. Çünkü milletimizin feraseti inşallah 16 Nisan’da kararını verecektir. İstikrardan yana kararını verecektir." diye konuştu.

web_sinanpasa_1

Daha sonra Sinanpaşa’ya geçen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada düzenlenen merasimle Elvanpaşa Göleti Sulaması, Yörükmezarı Regülatörü ve Sulaması ile 3 adet taşkın koruma tesisinin yanı sıra DKMP tarafından yapılacak 26 Ağustos Tabiat Parkı Çevre Düzenlemesi, Ahmetpaşa günübirlik kullanım alanı yapımı ve Serban-Kocatepe arası kilitli parke yol yapımı işlerinin temel atma ve açılışlarını yaptı.
web_sinanpasa_2

Prof. Dr. Veysel Eroğlu merasimde yaptığı konuşmada, barajların sadece toprağı sulayıp, insanlara su vermediğini aynı zamanda dostluklar da kurduğunu ifade ederek “Türkiye olarak Cibuti'de dostluk barajı yaptık. Kıbrıs'a dostluk suyu götürdük. Türkiye, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok büyüdü, gelişti. Türkiye şu anda artık küresel bir güç Allah'ın izniyle. Yeni bir sistem geliyor cumhurbaşkanlığı sistemi. Yani yeni bir yönetim sistemi geliyor, rejim sistemi değil. Rejim, Cumhuriyet yerinde kalıyor. Biz milletvekilleri olarak vazifemizi yaptık. Artık 16 Nisan'da söz de, karar da sizin. Büyük Türkiye için 'evet' diyoruz. Bazıları diyor ki 'Efendim bu rejim değişikliği' Hayır öyle bir şey yok" değerlendirmesinde bulundu.
web_sinanpasa_3

Her şeyin millet için olduğunu, yaptıkları her şeyi gençlerin istikbali için yaptıklarını dile getiren Prof. Dr. Eroğlu “Türkiye parlementer sistem yüzünden geçmişte çok şey kaybetti. Artık Türkiye'nin kaybetmeye tahammülü yok. Türkiye daha da büyüyecek güçlenecek. Onun için bundan sonra sürekli istikrar için 'evet' diyoruz." şeklinde konuştu.

web_sandikli_ballik_2

Sinanpaşa’nın ardından Sandıklı ilçesine bağlı Ballık köyünde düzenlenen merasime geçen Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada da Ballık Göleti’nin temelini attı.

15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı bir kahramanlık destanı yazıldığını söyleyen Prof. Dr. Eroğlu “FETÖ alçak darbe girişimini püskürttüğü için bütün halkımıza teşekkür ediyorum. Şu anda kahraman ordumuz, emniyet teşkilatımız, dağlarda eksi 35-40 derecede PKK'yı etkisiz hale getiriyor. Türk milleti olarak 21. asra mührü vuracağız. Bunun için Türkiye'nin kabuğunu kırıp, bu hamleleri gerçekleştirebilmesi lazım." diye konuştu.
web_sandikli_ballik_1

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hedeflere ulaşmada parlamenter sistemin son derece yanlış olduğunu vurgulayarak, mevcut sistemin, Türkiye'nin önünü kesen, ayağından zincirle prangalara vuran, ilerlemesini önleyen bir sistem olduğunu dile getirdi.

web_suhut_basören_2

Son olarak Şuhut'a bağlı Başören köyünde düzenlenen merasime katılan Prof. Dr. Veysel Eroğlu Başören, Tekke, Kavaklı Barajı Sulamasının temelini attı.

web_suhut_basören_1
Buradaki konuşmasında Türkiye'nin çok stratejik bir coğrafyada olduğunu ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bayrağımızın sürekli dalgalanması, minarelerden ezanların okunması için istikrar gerekiyor. Büyük Türkiye için istikrar gerekiyor. Bu sebeple sürekli krizlere, karışıklıklara sebep olan parlamenter sistemden yeni bir sisteme geçiyoruz. Bu bir hükümet sistemidir. Rejim falan değişikliği söz konusu değildir. Rejim yerinde. Rejimimiz 1923'te belirlendi, Cumhuriyet. Dolayısıyla demokrasi, her şey yerinde. Sadece çok başlılıktan, tek bir karar alınacak cumhurbaşkanlığı sistemine geçiyoruz" açıklamasını yaptı.

Kaynak: (BAKANLIKLAR) - BAKANLIKLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: HERSEY, AFYON, İCİN
Yorumlar
Haber Yazılımı