Haber
21 Haziran 2020 - Pazar 16:38 Bu haber 1520 kez okundu
 
İki ilçeyi bu yol birleştirecek
TİCARİ İLİŞKİLERE KATKI SAĞLAYACAK
GÜNDEM Haberi
İki ilçeyi bu yol birleştirecek

 

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ile Hocalar İlçesi arasındaki bağlantı yolu ulaşıma açılıyor. Ulaşıma açılması ile birlikte iki ilçe arasındaki bağlantı yolu 44 kilometreye düşecek.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi tarafından Sinanpaşa-Hocalar arasında bulunan bağlantı yolu İl Özel İdaresi tarafından Temmuz ayında yapılacak olan 11 kilometrelik asfaltlama ve genişletme çalışmalarının başlamasının ardından Ekim ayında trafiğe açılacak. Trafiğe açılması ile birlikte Sinanpaşa-Hocalar arasındaki bağlantı yolu 44 kilometreye düşecek.

YOLDA İNCELEMELERDE BULUNULDU

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Yol Şube Müdürü Faik Karakoç, İl Genel Meclis Üyeleri Veysel Tekeli, İsmail Aktürk asfaltlama çalışması yapılacak olan Sinanpaşa İlçesine bağlı Yörükmezarı Köyü  ile Hocalar İlçesine bağlı Yağcı Köyü arasındaki yolda incelemelerde bulundu.

TİCARİ İLİŞKİLERE KATKI SAĞLAYACAK

İncelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy, Hocalar ilçesinin Sandıklı üzerinden 60 kilometre uzadığına dikkat çekerek, yolun açıklaması ile birlikte 60 kilometrelik bir tasarruf sağlanacağını söyledi. Hocalar halkı ile Sinanpaşa halkının ticari olarak da birbirlerine katkı sağlayacağını ifade eden Toy, “Yolumuz Sinanpaşa ile Hocalar İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman’da yatırımın gerçekleşmesinde emeği geçen Orman ve Su İşleri eski Bakanı Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Toy ve İl Genel Meclis Üyeleri Veysel Tekeli, İsmail Aktürk ve Fadime Sezen’e teşekkür etti.

İKİ İLÇEYE HAYIRLI OLSUN

Asfaltlama yapılacak olan yolun Sinanpaşa ile Hocalar arasında bulunan yol olduğunu belirten Başkan Karaman, “Sinanpaşa ile Hocalar yolu asfaltlanması ile yolumuz iki ilçemiz arasında kısalmış olacak.

Bizler gerekli inceleme ve araştırmaları yaptık. Allah izin verirse Temmuz ayı gibi çalışmalara başlanacak. Sinanpaşa İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: İki, ilçeyi, bu, yol, birleştirecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});