AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
16 Haziran 2019 - Pazar 11:41 Bu haber 913 kez okundu
 
Jandarma Teşkilatının 180. Yaşı Törenle Kutlandı
Jandarma Teşkilatının 180. Yaşı Törenle Kutlandı
GÜNDEM Haberi
Jandarma Teşkilatının 180. Yaşı Törenle Kutlandı

Suç ve suçluyla mücadelenin her geçen gün zorlaştığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Bugün geldiğimiz çağda suç ve suçluyla mücadele her geçen gün önemini daha fazla artırmaktadır. Suçlu ve suçla mücadele çok çetrefilli bir hale gelmiştir.
 Bununla mücadele edecek kamu görevlileri de gerek Jandarma gerek Emniyet aynı çetrefilliyi çözebilecek beceri ve donanım içerisinde olması gerekir. Şükür şu anda gerek Emniyetimiz gerek Jandarmamız suçlu ve suçluyla mücadelede gerçekten çok önemli başarılar elde etmiştir. 
Her geçen gün de bu başarıları katlayarak devam ettirmektedir. İç güvenlikte,  terörle mücadelede, bu teşkilatlarımız önemli başarıları sonuna kadar gerçekleştirerek milletimizin haklı bir gurur kaynağı olmuştur. Jandarmamız ve Emniyet ölümü göze alarak bu mesleklere girmektedir. Bu meslekleri yapmak, görevleri yerine getirebilmek kolay değil.
 Birçok arkadaşımız yanı başındaki çalışma arkadaşının şehadetini görmüştür. 
Kendisi yaralanmıştır. Bu meslekte bulunmak bile büyük bir fedakârlığı beraberinde getiriyor.
 Bundan dolayı Jandarma Teşkilatımız başta olmak üzere iç güvenlikte ve sınır boylarımızda güvenliğimizi sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. 
İlimizde asayişin sağlanmasında Jandarmamız gerçekten güzel çalışmalar yaptı.
 Her geçen gün başarı kart sayısını artırarak devam etti Ben Jandarma komutanımız ve bütün teşkilatı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Son Bir Yılda Önemli Başarılar Elde Edildi

Jandarmanın son 1 yılda yaptığı başarılar hakkında da bilgiler veren Vali Mustafa Tutulmaz: “Genel olaylarda toplamında yüzde 13’lük bir eksilme var. Kaçakçılık olaylarında yüzde 18’lik, ülkemizin büyük sorunu haline gelen trafik teröründe yüzde 27, trafik kazası olaylarında meydana gelen ölüm olaylarında yüzde 57, faili meçhul olaylarda yüzde 40 azalma var. İlimiz için önemli bir suç olan hayvan hırsızlığını önlemede de yüzde 44 oranında bir başarı var. Ben bu oranları yakalayan Jandarma Teşkilatımızı kutluyorum. Bugüne kadar iç güvenlikte, asayişin sağlanmasında şehit olan bütün teşkilat mensuplarını saygı ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı iletiyorum. Allah sağlıklı, huzurlu, güvenli bir ülkede yaşamayı bizlere nasip etsin” diye konuştu.  “dedi.

Tören sonrası Jandarma Teşkilatının genel asayiş hizmetlerinden terörle mücadeleye, trafik güvenliğinden uyuşturucu ile mücadeleye, göçten kaçakçılığa kadar çok geniş bir sahada görev ve sorumlulukları ile ilgili hazırlanan stantlar gezildi.

Uyuşturucuyla mücadelede kullanılan köpek timlerinin gösterisi de ilgiyle izlendi. Timlerin gösterisiyle Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü kutlama törenleri sona erdi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Jandarma, Teşkilatının, 180., Yaşı, Törenle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı