Haber
15 Ekim 2018 - Pazartesi 15:08 Bu haber 253 kez okundu
 
KARDEŞ ŞEHİR HAMM’DAN ZİYARET
KARDEŞ ŞEHİR HAMM’DAN ZİYARET
DİĞER Haberi
KARDEŞ ŞEHİR HAMM’DAN ZİYARET

KARDEŞ ŞEHİR HAMM’DAN ZİYARET

 

         Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kardeş şehir Hamm Belediyesi’nden gelen heyeti makamında kabul etti. Bir dizi çalışma ve temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Hamm Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Marc Berendes ve Hamm Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Sinan Karaağaç Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a nezaket ziyaretinde bulundu.  

         Temasları sırasında ilk olarak AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak’ı ziyaret edeceklerini söyleyen Hamm Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Marc Berendes, Afyon Kocatepe Üniversitesi ile Hamm Belediyesi arasında önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunacaklarını aktardı. Daha sonra  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret edeceklerini ifade eden Marc Berendes,  2019 yılında Hamm’da gerçekleştirmeyi planladıkları Almanya/ Türkiye Ekonomik Fuarı’na ilişkin işadamlarıyla bir araya gelerek istişarede bulunacaklarını söyledi.

          Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Hamm ile olan kardeşlik ilişkilerinin 11 yıldan bu tarafa başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Başkan Çoban,  “Belediyelerimiz, Üniversitemiz, okullarımız, sporcularımız, işadamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, Hamm’daki dinamiklerle her yıl artarak güzel bir işbirliği yapıyor. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” diye konuştu

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: KARDEŞ, ŞEHİR, HAMM’DAN, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı