Haber
26 Mayıs 2017 - Cuma 10:24 Bu haber 1089 kez okundu
 
Kaya Ramazan'da yoksullar boynu bükük kalmasın
Kaya Ramazan'da yoksullar boynu bükük kalmasın
GÜNDEM Haberi
Kaya Ramazan'da yoksullar boynu bükük kalmasın

 


On bir ayın sultanı rahmet ve bereket ayı olan ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Dolayısıyla Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin ramazan ayını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyoruz

 

 
 
 
 

 Afyonkarahisar İşsizler Derneğ Başkanı Hasan Kaya bir basın açıklaması yaptı.Kaya şu ifadelere yer verdi;

 "On bir ayın sultanı rahmet ve bereket ayı olan ramazan ayına girmiş bulunmaktayız. Dolayısıyla Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin ramazan ayını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

 

 

Bu mübarek ay dolayısıyla Afyonkarahisar İşsizler Derneği olarak hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız.

 

 Hepimizin malumu; İlimizde issizlerin olduğu kadar asgari ücretle çalışıp yetiremeyen binlerce yoksulumuz var. İşsizler Derneği olarak biz bu kardeşlerimizin sıkıntıları ile uğraşıyoruz. Çünkü işsizlere devletimizin ve hükümetimizin yardımcı olduğu gibi, Afyonkarahisar’daki yardım kuruluşları da yardım yapmaktadırlar.

Fakat bir gün sigortası varsa o garibana kimse bir şey vermemektedir. İşsizler derneği olarak biz bunlara ulaşıyor gelen yardımları ulaştırıyoruz.

 İlimizde binlerce işsiz olduğu kadar askeri ücretle çalışan, 2 veya 3 çocuk okutan,  evi kira olan kişilere gelen bağış ve yardımları ulaştırıyoruz ki; Mübarek Ramazan ayı için de çocukları ile boyunlarını bükmesinler istiyoruz.

 

 

Bu insanlar çalıştığı halde yetirememektedir. Biz Dernek olarak çalışmayıp kahvelerde oturanlara iş beğenmeyenlere bir şey vermiyoruz. Derneğimiz çalışmak isteyipte iş bulamayan ve asgari ücretle geçinemeyenlere ulaşıyor, onların sıkıntısına dertlerine çare olmaya çalışıyoruz. Onlarda bizim insanımız, bizim canımız. Ramazan da yardım yaparken önce akrabamız, komşumuz, sokağımız, caddemiz ve de şehrimizdeki ihtiyaç sahiplerini bulup yardım ve bağışta bulunmalıyız.

 

 Buradan Afyonkarahisarlı hayırsever kişi kuruluş ve de iş adamlarımıza sesleniyoruz. Bu mübarek ayda, lütfen çaresizleri de unutmayalım.  Elbette yardım edeceğiniz yerler vardır;  

 

 Fakat çalışıpta yetiremeyen yoksulluk çekenlerinde olduğunu lütfen unutmayalım. Onlar bizim insanımız sahip çıkalım.  Bank  Hesap numaramız İŞ BANKASI h no: 4000-2152254 İBAN: tr56 0006 4000 0014 0002 1522 54

 

 Bu vesile ile Afyonkarahisarlı kardeşlerimizin ve İslam Dünyasının Ramazan ayını tebrik eder hayırlara vesile olmasını cenabı Allah dan niyaz ederiz."     

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Kaya, Ramazanda, yoksullar, boynu, bükük, kalmasın
Yorumlar
Haber Yazılımı