Haber
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:39 Bu haber 771 kez okundu
 
Kurdeleyi birlikte kestiler
Kurdeleyi birlikte kestiler
EĞİTİM Haberi
Kurdeleyi birlikte kestiler

Kurdeleyi birlikte kestiler

Kırka Şehit Ramazan Bağlan Ortaokulu’nda Zeka Oyunları Atölyesi ile Kütüphane ve Sinanpaşa Atatürk İlkokulu'nda ise Drama, spor ve hobi atölyeleri düzenlenen programla açıldı.

Atölye açılışlarına İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanı sıra Sinanpaşa Kaymakamı Kübra Demirer, Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, Kırka Belediye Başkanı Bekir Uykan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, hayırseverler, okul müdürleri, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Plaket takdim edildi

Kırka Şehit Ramazan Bağlan Ortaokuluna 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında kurulan atölyeler hakkında katılımcılara bilgi verilerken, öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterileri ilgiyle izlendi. Daha sonra protokol üyeleri tarafından hayırsever vatandaşlara plaketleri takdim edildi.

Açılışı yapıldı

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Sinanpaşa Kaymakam Kübra Demirer, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman atölyenin açılışlarını yaptı. Açılışta konuşan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, "Atölyelerimiz öğrencilerimizin  yeteneklerini  geliştirecekleri kaliteli bir ortam, akademik başarılarına da katkı sağlayacağına inanıyorum. Atölyelerin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Öğrencilerimizin derslerinden geri kalmadan boş zamanlarında atölyeleri etkili bir şekilde kullanmaları çok önemlidir” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Kurdeleyi, birlikte, kestiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});