Haber
23 Şubat 2020 - Pazar 13:11 Bu haber 2168 kez okundu
 
Milletvekili Taytak yerli kaya kamyonu 'DEVE'yi test etti
Milletvekili Taytak yerli kaya kamyonu 'DEVE'yi test etti
EKONOMİ Haberi
Milletvekili Taytak yerli kaya kamyonu 'DEVE'yi test etti

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, ilk defa DEMMAK Demireller Makine tarafından üretilen 80’i yerli üretim olan “DEVE” isimli kaya kamyonunu inceledi.

 

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar” ödül törenine katılmak için geldiği program öncesinde Demmak Demireller A.Ş’ye ait fabrikalarda incelemelerde bulunarak, Başkan Yardımcısı Adnan Demirel’den fabrika ve üretim konusunda bilgiler aldı.

Deve adı verilen İlk Türk Kaya Kamyonunu inceleyen Milletvekili Taytak, yerli ve milli üretime destek veren Demmak Demireller Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip Demirel’e ve Başkan Yardımcısı Adnan Demirel’i tebrik etti.

Milletvekili Taytak daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar” ödül törenine katılarak milli ve yerli ekonomi alanında ödül alan şirket sahiplerine ödüllerini takdim etti.

Taytak,program sonunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte sağlık alanında dışa bağımlılığı azaltacak olan, tıbbi cihaz üreten Biohenge firması tarafından kurulan stantta incelemelerde bulundu.

 

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Milletvekili, Taytak, yerli, kaya, kamyonu, 'DEVE'yi, test, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı