Haber
20 Ekim 2016 - Perşembe 10:40 Bu haber 873 kez okundu
 
MUHTARLARA ÖZEL KUTLAMA
MUHTARLARA ÖZEL KUTLAMA
GÜNDEM Haberi
MUHTARLARA ÖZEL KUTLAMA

19 Ekim Muhtarlar günü etkinlikleri, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın muhtarlar onuruna verdiği yemek organizasyonuyla sona erdi.

BAŞKAN ÇOBAN’DAN MUHTARLAR GÜNÜNE ÖZEL KUTLAMA

      Afyonkarahisar’da görev yapan mahalle ve köy muhtarları  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın davetlisi olarak akşam yemeğinde bir araya geldi.

“MUHTARLARIMIZ BU ÜLKENİN CAN DAMARI”

Kent Ormanı’nda düzenlenen programa Vali Aziz Yıldırım, İl Jandarma Alay Komutanı J.Albay Orhan Sırma, Emniyet Müdürü İbrahim Özel,  İl Genel Meclisi Başkan Vekili Kadir Dayı, İl Mahalli İdareler Müdürü Halit Taşpınar, Belediye Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu ile çok sayıda mahalle ve köy muhtarları katıldı.

İlk kez geçen yıl kutlanmaya başlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü’nün tüm muhtarlarımıza hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Burhanettin Çoban, tüm muhtarlara nice 19 Ekim günlerine sağlık, afiyet ve birlik beraberlik içerisinde ulaşmalarını temenni etti. Muhtarların bu ülkenin can, damarı olduğunu kaydeden Başkan Burhanetin Çoban, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından muhtarlarımızın üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptığına dikkat çekerek onlara teşekkür etti.

“MUHTARLARIMIZ DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Muhtarlık müessesesinin çok önemli bir müessese olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım ise “Muhtarlarımız demokrasimizin olmazsa olmazlarımızdandır. Yurdumuzun en ücra noktasında bile muhtarlarımızın emeği vardır. Muhtarlarımız kendi başlarına demokrasi mücadelesi vermektedirler. Çünkü muhtarlarımız herhangi bir siyasi parti tarafından desteklenmiyor, kendileri müracaatlarını yapıyorlar, vatandaşa kendilerini beğendiriyorlar, sevdiriyorlar ve bu sayede de seçilmiş oluyorlar.  Sonrasında ise muhtarlarımız tüm kamu kuruluşlarımızın; bulundukları mahallede, bulundukları köyde eli, ayağı, gözü kulağı oluyorlar. Biz bu konuda hepinize müteşekkiriz. Bizler sizler sayesinde öncelikli ihtiyaçlardan haberdar oluyoruz. El birliği ile bizlere sağlanan imkanlarla da orada bulunan muhtaçlığı ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz. Hepinizden Allah razı olsun, iyi ki varsınız. 19 Ekim tarihinin hepiniz tarafından güzellikler ve hayırlarla yâd edilmesini temenni ediyorum” dedi

19 Ekim’in Muhtarlar Günü olması konusunda İçişleri Bakanlığı’nda görev yaptığı dönemde talimat üzerine âcizane özel bir gayret sarf ettiğini kaydederek konuşmasına sonlandıran Vali Aziz Yıldırım “19 Ekim gününü tarih olarak belirleyen sizlerdiniz, ancak bürokratik işlemlerin yapılmasında ufak bir katkımız oldu. Bundan dolayı sizler adına seviniyorum. Kapımız ve gönlümüz her daim sizlere açık” diye konuştu.

DERNEK BAŞKANLARI TEŞEKKÜR ETTİ

Programda Mecidiye Mahalle Muhtarı Deniz Özcan ‘Zor iş Muhtarlık, Zor’isimli bir şiir okudu. Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Süleyman Akagündüz ve Afyon Muhtarlar Derneği Başkanı Mesut Koyun birer konuşma yaparak 19 Ekim Muhtarlar gününü kendilerine armağan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yemek organizasyonunu düzenleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a, katılımlarıyla kendilerini onore eden Vali Aziz Yıldırım’a, İl Jandarma Alay Komutanı J.Albay Orhan Sırma’ya, Emniyet Müdürü İbrahim Özel’e, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Kadir Dayı’ya ve Belediye Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cem Kasapoğlu’na şükranlarını sundu.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: MUHTARLARA, ÖZEL, KUTLAMA
Yorumlar
Haber Yazılımı