Haber
23 Temmuz 2016 - Cumartesi 15:20 Bu haber 825 kez okundu
 
HAYATINI KAYBEDEN 3 TÜRK'ÜN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
HAYATINI KAYBEDEN 3 TÜRK'ÜN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
GÜNDEM Haberi
HAYATINI KAYBEDEN 3 TÜRK'ÜN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Münih'teki saldırıda hayatını kaybeden 10 kişiden 3'ünün Sevda Dağ, Can Leyla ile Selçuk Kılıç adlı vatandaşlarımız olduğunu açıkladı.

HAYATINI KAYBEDEN 3 TÜRK'ÜN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Almanya'da bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden 10 kişiden üçünün Türk olduğunu söyledi. Çavuşoğlu hayatını kaybeden kişilerin isimlerinin, Sevda Dağ, Can Leyla ve Selçuk Kılıçolduğunu açıkladı. Münih'te gerçekleştirilen bu saldırıyı kınadıklarını belirten Çavuşoğlu, saldırıya ilişkin net bilgiler alabilmek için Alman makamlarının açıklama yapmasını beklemek gerektiğini ifade etti.

SALDIRGAN İRAN ASILLI ALMAN VATANDAŞI

 

Almanya'nın Münih kentinde Olympia alışveriş merkezine TSİ 19: 00 sıralarında saldırı düzenlenmişti. 10 kişiyi öldürdükten sonra kendini de vuran saldırganın 18 yaşında İranasıllı Alman vatandaşı olduğu kaydedildi. Ancak saldırganın saldırıyı neden gerçekleştiği henüz bilinmiyor. Saldırıda 3'ü kritik 16 kişi yaralandı.

KAYDI YOK

Sabahın erken saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen Münih emniyet Müdürü Hubertus Andrae, suçlunun herhangi bir kaydının bulunmadığını ve terör örgütleri ile bir bağlantısının olup olmadığının da bilinmediğini ifade etti.

Soruşturmanın sürdüğünü kaydeden Andrae, hayatını kaybedenler arasında çocukların da bulunduğunu ifade etti. Almanya Başbakanlık Dairesi Başkanı Peter Altmaier, "Bir terör saldırısı olabileceğini göz ardı etmiyoruz ama bunu doğrulamıyoruz da" dedi.

MERKEL KABİNEYİ TOPLAMA KARARI ALDI

Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel, kabineyi toplama kararı aldı.

ABD Başkanı Barack Obama, bu şartlar altında Almanya'ya tüm desteğin verileceğini ifade etti. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Alman halkının acısını paylaştığını kaydetti. İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, saldırının karşısında dehşete kapıldığını dile getirerek, "Almanya'daki dostlarımıza destek vermeye hazırız" dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: HAYATINI, KAYBEDEN, 3, TÜRKÜN, KİMLİĞİ, BELLİ, OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı