Haber
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 09:54 Bu haber 1242 kez okundu
 
FUTBOLA DOYACAĞIZ
FUTBOLA DOYACAĞIZ
GÜNDEM Haberi
FUTBOLA DOYACAĞIZ

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın seçim projesi olarak açıklayıp geçen yıl ilimize kazandırdığı Spor Kompleksi, Türk ve dünya futbolunda dikkat çekmeye ve ilgi görmeye devam ediyor.

     FUTBOLA DOYACAĞIZ

         Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilimizin ev sahipliği yapmaya başladığı futbol hazırlık kampları ve Türkiye profesyonel liglerinde yer alan takımların mücadele edeceği turnuvalar hakkında EQUIPE TRAVEL yetkilileri ve FC EQUIPE Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ile basın açıklaması yaptı.

 “MAALESEF 10 TAKIM KAMP PROGRAMINI İPTAL ETTİ”

      İkbal Termal Otel’de düzenlenen basın toplantısında Afyonkarahisar’da kamp için rezervasyon yaptıran 10 takımın darbe girişimi sonrasında kampını iptal ettiğini belirten Başkan Çoban, “Biliyorsunuz Spor Kompleksimiz geçtiğimiz sene henüz inşaatı tamamlanmadan yani TOKİ tarafından henüz kabul görmeden Belediyemizin vasıtası ile futbol kampına açılmıştı. Bu yıl Mayıs sonu itibarı ile bilhassa futbol sahaları ve büyük stadyum Belediyemize teslim edildi. Bizler de organizasyon firmaları ile görüşerek 2016 yılı için yaz kamplarında kullanılması yönünde çalışmalara başlamıştık. Geçtiğimiz sene Afyon Cup adı altında 4 takımın katılımı ile bir turnuva düzenlemiştik. Bu sene yine yetkili arkadaşlarımız takımlardan teyitleri aldılar ancak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Arap ve Avrupa’dan toplamda 10 takım kamp programını iptal ettiler. Bunun yanında yurt içinden birçok takım, bugünden itibari ile ilimize gelmeye başladı, kamp çalışmaları başladı” dedi.

“YABANCI TAKIMLAR DARBE GİRİŞİMİ NEDENİYLE GELMEKTEN VAZGEÇTİ”

          Yabancı takımların turnuvaya gelmekten vazgeçtiğini belirten Equıpe Travel Organizasyon Sorumlusu Yakup Hamarat ise  “Başkanımızın söylediği gibi maalesef 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı, Romanya’dan bir takımımız, Rusya’dan bir takımımız turnuvaya gelmekten vazgeçtiler. Fakat, biz firma olarak yine de Süper Lig’den olsun, ayrıca 1., 2. ve 3. Lig takımlarımızdan hazırlık kamplarımızı başlattık.  Bunun yanında 2. ve 3.Lig takımlarımızdan turnuvaya katılım belgeleri bizlere ulaştı. Süper Lig’den ise 4 tane takımımız turnuvaya katılım belgelerini gönderecek. Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum; kendisi sağ olsun desteğini esirgemedi. Biliyorsunuz Mayıs ayından sonra her türlü çalışmayı sahalarda gerçekleştirdi. Bizlerin amacı, firma olarak Afyonkarahisar’ı yaz kamplarında bir marka haline getirerek ilerleyen yıllarda her zaman yükselen bir vizyon halinde devam etmesini sağlamak, bunun yanında ilerleyen yıllarda daha güzel bir şekilde turnuva ve yabancı takımların ağırlıkta olduğu katılımlar sağlanacak” ifadesini kullandı.

  “AFYONKARAHİSAR’IN KAZANMASI ÖNEMLİ”

          Equıpe Travel Organizasyon Sorumlusu Yakup Hamarat sözlerini şöyle tamamladı; “Hazırlık kamplarımız başladı ve bunun neticesinde ilk takımımız Hacettepe oldu. Daha sonrasında Yeşil Bursa Afyonkarahisar’a giriş yaptı. Artık Ağustos ayının ilk haftasından itibaren takriben 23 tane takımımız hazırlık kamplarına geliyor. Başkanımız ile ilk görüştüğümüz zaman, kendisi bana “benim için Afyonkarahisar’ın kazanması önemli” şeklinde konuştu. Bizler burada kendisine teşekkür etmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde daha iyi ve güzel bir şekilde turnuvalara ve Afyonkarahisar’ın ismini yükseltecek yerlere getirecek bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

KURTAR’DAN BAŞKANA ÖVGÜ

          Afyonkarahisar’a yapılan Spor Kompleksi için Başkan Çoban’a teşekkür eden FC EQUIPE Teknik Direktörü  Güvenç Kurtar ise Başkan Çoban’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Teknik Adam Kurtar, “Öncelikle ben Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Türk futboluna bazı şeyler katmak için buradayım ve inşallah bu turnuvalarda destek vereceğim. Buraya gelen takımlar, Spor Kompleksinden yararlanacaklar, bu da çok iyi bir hizmet, bizlerin de ne kadar destekleri olursa bende çok mutlu olurum. Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur prensibi ile gençlerimiz burada spora yönelecekler. Bahsettiğim gibi, bizlerinde burada destekleri olur ise ne mutlu bize” ifadesine yer verdi.

“SAHALARLA İLGİLİ HİÇ BİR EKSİĞİMİZ YOK”

          Spor Kompleksi’nde bulanan sahalar hakkında bilgi veren Belediye Spor Tesisleri Birim Sorumlusu İbrahim Yılmaz, “sahalarımız, hem turnuvalara hem de Eylül ayında başlayacak olan profesyonel ligdeki AFJET Afyonspor’un maçlarına hazır durumda. Hiç eksiğimiz yok, bizim için de önemli olan futbolcunun sağlığı, sakatlıklardan uzak olarak oynaması ve bu arada çimin kalitesi çok önemli.” diye konuştu. QUIPE TRAVEL Genel Müdürü Seçil Eğin, Afyon İl Temsilcisi Ahmet Köse ve FIFA Match Agent Levent Uluada yapmış oldukları açıklamada; ‘’Afyon bu yıl itibariyle futbol hazırlık kamplarının yükselen yıldızı olacaktır. Yapmış olduğumuz çalışmalar boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen Afyon Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a ve otel yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz.’’ dediler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FUTBOLA, DOYACAĞIZ
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});