İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
07 Ağustos 2016 - Pazar 19:49 Bu haber 918 kez okundu
 
GenelKurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İlkkez Konustu
GenelKurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İlkkez Konustu
GÜNDEM Haberi
GenelKurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İlkkez Konustu

 Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP liderleri ve yüz binlerce kişinin katılımıyla Yenikapı'da  yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde ilk kez kürsüye çıktı. Akar, "Türkiye seninle gurur duyuyor" tezahüratları altında konuşmasında darbe girişimden dolayı Fethullah Gülen cemaatini suçladı.

Akar'ın konuşmasında satır başları şöyle:

"Asil milletimizin kahraman ve fedakar mensupları, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada, 7 Ağustos Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde sizlerle beraber olmanın onur ve heyecanını yaşıyorum. 15 Temmuz günü ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte TSK’ya sızmış bir kısım illegal çete üyesi, terörist hain FETÖ tarihimizde görülmemiş bir şekilde, vatanımıza, milletimize, cumhuriyetimize bu zilleti ve rezaleti yaşatmış ve TSK’nin şan ve şerefle dolu geçmişine kara bir leke sürmüşlerdir. Her yönüyle milli ve yerli olan yüksek siyasi liderlikçe verilen direktifler doğrultusunda aziz milletimiz ve TSK’nin gerçek evlatlarıyla emniyet mensupları kahramanca bu hain girişime karşı koymuşlardır.

"Bu rezaleti yaşatan hainler en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Özellikle şunu belirtmek isterim. 15 Temmuz akşamı saatlerinde TSK bünyesinde yuvalanan terörist hainlerin, FETÖ’nün darbe girişiminin halkımızın peygamber ocağı olarak adlandırdığı TSK’nın ezici çoğunluktaki mensuplarıyla kesinlikle hiçbir alakası yoktur. Sizlerin, yüce milletimizin, asker elbisesi içindeki eli kanlı hainler, caniler ile görevinin başında olan, ülkemizin bekası için aynı zamanda PKK ve sınırlarımızdaki diğer tehditlerle de canla başla mücadele eden TSK’nın kahraman mensuplarını ayırmanız bizlere güç vermiştir"

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: GenelKurmay, Başkanı, Orgeneral, Hulusi, Akar, İlkkez, Konustu
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});