Haber
08 Ağustos 2016 - Pazartesi 15:01 Bu haber 1050 kez okundu
 
TOKİ KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK
TOKİ KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK
GÜNDEM Haberi
TOKİ KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK

 

Afyonkarahisar Belediyesi, Gazeteciler Derneği Toplu Konut projesinde anahtar teslimi 15-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

TOKİ KONUTLARININ ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK

           Afyonkarahisar Belediyesi’nin girişimleri ile Toplu Konut İdaresi işbirliğinde Afyonkarahisar Belediyesi, Gazeteciler Derneği Toplu Konut projesinde hayata geçirilen 214 adet konutun inşaat çalışmaları tamamlanarak anahtar teslim aşamasına gelindi.  15-31 Ağustos tarihleri arasında anahtar teslim işlemlerinin yapılacağı konutlar için alıcıların, ilk olarak satışa aracılık eden Halk Bankası Kocatepe Afyonkarahisar Şubesine konutlarına ilişkin KDV tutarını yatırmaları gerekiyor.  

          3065 sayılı KDV kanununu gereğince teslim işlemi nedeniyle doğacak Katma Değer Vergisi tutarının nakit olarak ödenmesi gerektiği bildirildi. Alıcıların bir sonraki gün, konutlarını teslim almak üzere müşavir firma ‘Üçer Mühendislik ve Müşavirlik AŞ. nin” Afyonkarahisar Belediyesi, Gazeteciler Derneği Toplu Konut Projesi konutları şantiyesinde hazır bulunmaları istendi.

         Toplu Konut İdaresi Finansman Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre alıcıların, konut tesliminde getirmesi gereken belgeler aşağıda yer almaktadır:

  1. Kimlik Belgesi
  2. Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin alıcıda bulunan nüshası
  3. Konut vekâleten alınacak ise vekâletnamesinin aslı ve fotokopisi
  4. KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura

          İstenen belgelerde eksiklik olması durumunda konut teslimi yapılmayacağı ve söz konusu belgelerin eksiksiz olarak getirilmesine özen gösterilmesi istendi.

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: TOKİ, KONUTLARININ, ANAHTAR, TESLİMİ, YAPILACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'user_id': 'USER_ID'});