Haber
09 Ağustos 2016 - Salı 15:01 Bu haber 1257 kez okundu
 
"SİZİ ARAYAN İLK LİDERLERDEN BİRİYİM
"SİZİ ARAYAN İLK LİDERLERDEN BİRİYİM
GÜNDEM Haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki ülke arasındaki krizin ardından 268 gün sonra Rusya'nın St. Petersburgkentinde bir araya geldi. Görüşme öncesi gazetecilerin görüntü almasına izin verildi. İki lider bu sırada açıklamalarda bulundu.

"İYİ NİYET İFADESİDİR"

Putin görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada "Geçen sene kasım ayında Rus askerlerin öldürülmesinden sonra ilişkiler düşük seviyeye alçaldı. Şu an Türkiye'nin iç siyasi durumu son derece zorlu. Türkiye'nin bu zorlu günlerinde buraya gelerek ziyarette bulunmanız iyi niyetinin ifadesidir. Bu gelişmeler her iki ülkenin hayrına olacaktır." dedi.

Açıklamalarına devam eden Putin, "Darbe kalkışmasıyla ilgili yol açtığı iç krizden sonra sizi arayan ilk liderlerden bir tanesi olduğumu biliyorum. Ve tekrar bizim ilkesel tavrımızı dile getirmek istiyorum. Biz her türlü darbe kalkışmalarına, anayasaya aykırı olan bu tarz girişimlere karşı olacağız. Aynı zamanda Türk halkının bu sorunların üstesinden geleceğini, siz ülkenin başındayken üstesinden geleceğine inanıyorum. Bugün hem başbaşa, hem de genişletilmiş durumda ilişkilerimizi ele alma fırsatımız olacak. Bu arada ticari ve ekonomik ilişkilerimizin yeniden kurulması ve terörle mücadele konuları ele alınacaktır. Tekrar böyle bir fırsatımız olduğuna çok seviniyorum, hoşgeldiniz diyorum" diye ekledi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: "SİZİ, ARAYAN, İLK, LİDERLERDEN, BİRİYİM
Yorumlar
Haber Yazılımı