Haber
25 Nisan 2017 - Salı 23:47 Bu haber 1657 kez okundu
 
DÜNYA STANDARTLARINDA BİR SPOR SALONUMUZ OLACAK
DÜNYA STANDARTLARINDA BİR SPOR SALONUMUZ OLACAK
SPOR Haberi
DÜNYA STANDARTLARINDA BİR SPOR SALONUMUZ OLACAK

DEV TESİS 30 AĞUSTOS'TA AÇILACAK

                

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın ikinci dönem seçim projelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu ve Gençlik Merkezi, yoğun yapılaşmadan dolayı dinlenip eğlenilebilecek yerlerin çok az olduğu Cumhuriyet Mahallesi'ne nefes aldıracak.

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte eski SSK Hastanesi'nin bulunduğu alanda yapımı devam Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu ve Gençlik Merkezinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında, Yüklenici Berkem ve Yeksan İş Ortaklığı yetkilileri tarafından tesisin fiziki yapılaşması ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verildi.       

                "AFYONKARAHİSAR ADINA MÜTHİŞ BİR KAZANIM"

                30 Ağustos Zafer Bayramı'nda açılması planlanan dev tesisin ilimiz adına müthiş bir kazanım olduğunu ifade eden Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar'ın daha önce açılan Spor Kompleksi ve bu tesisle birlikte, spor turizminde de ülkemizin başkenti konumuna geldiğini söyledi. Milletvekili Özkaya, yaptıkları incelemeler ve yüklenici firma yetkililerinden aldıkları bilgilere göre, Afyonkarahisar'ın dünya standartlarında bir spor salonu ile birlikte çok amaçlı bir gençlik merkezine kavuşacağını sözlerine ekledi.

                "TESİSİN YAPIMINA ZORLU BİR SÜREÇ SONUNDA BAŞLANDI"

                Spor Kompleksinden sonra dev bir tesisi daha ilimize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise tesisin yapımına çok zorlu bir süreç sonunda başlandığını söyledi. Bu tesisin aynı zamanda ikinci dönem seçim vaatlerinden biri olduğunu hatırlatan Başkan Çoban, "2014-2019 seçim projelerini açıklarken Cumhuriyet Mahallesi eski SSK Hastanesi'nin bulunduğu bu alanda bir gençlik merkezi ve en az 3 bin kişilik kapalı spor salonu sözü vermiştik. Buradan Kocatepe Devlet Hastanemiz taşınıp kapandıktan sonra Sağlık Bakanlığı şehir merkezindeki çok kıymetli bir arsayı Gençlik ve Spor Bakanlığı'na vermek istemedi. Çok ciddi direndi. Sağolsun Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu uzun uğraşlar sonunda tabiri caiz ise 'rest çekerek' bu arsanın Gençlik ve Spor Bakanlığı'na tahsisini sağladı" dedi.

                "ARŞİV GÖRÜNTÜLER, VERİLEN SÖZLERİ ORTAYA ÇIKARDI"

                Arsa devrinin ardından proje ve ihale işlerinin de hiç kolay olmadığını aktaran Başkan Çoban, "2012 yılında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Bey, Spor Kompleksimizin temel atma törenine gelmişti. Törende, arkadaşlarımızla birlikte kendisinden bir salon istemiştik. 3 bin kişilik veya 5 bin kişilik. Kendisi de Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'nu göstererek, 'Sayın Bakanım istersen 3 bin kişilikte, 5 bin kişilikte salon yaparız' şeklinde bir söz vermişti. Biz bunu videolarla kayıt altına almıştık. Aradan zaman geçti ve ben yeniden belediye başkanı seçildim. Genel Merkez'de Sayın Suat Kılıç Bey'in yanına gittim. Tesadüfen üç koltuk yanında da Veysel Eroğlu Bey oturuyordu. Suat Kılıç Bey'e 'Efendim, Afyon'a 3 bin kişilik yada 5 bin kişilik salon sözünüz vardı, ne zaman yapacaksınız deyince; Sayın Başkan ben büyükşehirlere bile 3 bin kişilik, 5 bin kişilik salon sözü vermiyorum, Afyon'a niye böyle bir söz vereyim, ben böyle bir söz vermedim dedi. Ben de efendim ispatlarsam yapacak mısınız? dedim. 'İspatlarsan yapacağım' dedi.  Döndüm Afyonkarahisar'a Belediye Basın Yayın Birimindeki arkadaşlarımızdan Spor Kompleksi temel atma kayıtlarını çıkarmalarını istedim. Kayıtlardan, Suat Kılıç Bakanımızın verdiği o sözü buldum ve görüntüleri internet ortamında mail yoluyla Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'na gönderdim. Veysel Bey de Suat Kılınç Bey'e telefon açmış, görüntüleri izlediğini ve kendisine verdiği sözü hatırlatmış. Bunun üzerine Suat Kılınç Bey görüntüleri de izleyip, 'doğru bu sözü vermişiz'  diyerek gerekli birimlere talimat verdi" diye konuştu.

                "PEYZAJ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ BELEDİYEMİZ YAPACAK"

                Başkan Çoban şöyle devam etti: "Daha sonra her ne kadar proje ve ihale yapılsa da sanıyorum bir takım prosedür eksiklikleri ya da itirazlar nedeniyle iki defa ihale iptal edilmek zorunda kaldı.  Üçüncü kez ihale edildi ve şimdi ki yüklenici firma tarafından yapımına başlandı.  Çok şükür kazasız belasız devam ediyor ve inşallah 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda açılışını yapacağız ve bu güzel salonumuzu, ilimiz spor camiasına, ülke sporuna ve en önemlisi dünya sporuna kazandıracağız. Gördüğünüz gibi burada, voleybol, hentbol ve basketbol gibi branşlar için dünya standartlarında bir spor salonu olacak. Hemen yanında çok güzel ve çok amaçlı bir gençlik merkezi yapılıyor. Ayrıca Bakanlıkla yaptığımız anlaşma gereği peyzaj, çevre düzenlemesi ve ihalede olmayan işleri de belediye olarak biz tamamlayacağız"


Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: DÜNYA, STANDARTLARINDA, BİR, SPOR, SALONUMUZ, OLACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı