İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
02 Temmuz 2019 - Salı 16:59 Bu haber 1965 kez okundu
 
MUSIAD GAZETECILERLE KAHVALTIDA BULUSTU.
MUSIAD GAZETECILERLE KAHVALTIDA BULUSTU.
EKONOMİ Haberi
MUSIAD GAZETECILERLE KAHVALTIDA BULUSTU.

 

 

Gençlerde ümit var

Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Yönetimi basın mensuplarıyla biraraya geldi. Şehrin önemli ailelerin evlatlarının biraraya geldiği Genç MÜSİAD yaptıkları ve yapacaklarıyla ümit verdi. Şube Başkanı Abdullah Sert ise önderliğinde ki ekip önemli projeleri takip ediyor

 

Ocak ayında ilimizde kurulan ve Mart ayına kadar üye işlemlerini tamamlayarak faal bir şekilde çalışmaya başlayan Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Yönetimi dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uydukent’te bulunan ve Ramazan Bayramından itibaren hizmet vermeye başlayan Hish Premium Cafe Bistro’da gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısına Genç MÜSİAD Ayfonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, Yönetim Kurulu Üyeleri Mücahit Şahin (Şahin Kardeşler Mermer), Ethem Karahan (Karahan Sigorta), Ahmet Sayın (Sayın İnşaat), Mustafa Öğüt-Hulusi Ceylan (Fotoğrafçım Ajans), Zeynep Çavdar (Gıda Mühendisi), Esra Nur Aydın (Mimar), Beytullah Şapcı (Şapcı Yapı Malzemeleri), Mehmet Hamziyan (İnşaat Mühendisi), Ramazan Arslan (Uzm.Klinik Psikolog), Abdullah Tekin (Tekin Mimarlık İnşaat), üyelerden Mehmet Karakol (Tınaztepe Şirketler Grubu), Mustafa Menteş (Mimar), Saliy Yıldız (Yıldız Makine İmalatı), OIcay Şener (Odyolog) katıldı.

Tecrübe sermayesi

Düzenlenen basın toplantısında neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını anlatan Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, “Biz Ocak ayında şubemizi kurduk ve Mart ayına kadar yapılanmamazı tamamladık. Mart ayında Genel İdare Kurulu toplantımız yapıldı. Biz Genç MÜSİAD olarak Tecrübe Sermayesi programları düzenliyoruz. Bu programlarımıza biz Afyonkarahisar dışından hiç kimseyi çağırmıyoruz. Afyonkarahisar’lı tecrübe sahibi olan büyüklerimizi bu programlara davet ediyoruz. Bekir Şapçı, Ercan İşlek ve Melih Yurter gibi kendi alanlarında duayen olmuş büyüklerimizi şimdiye kadar ağırladık ve tecrübelerinden istifade ettik”

Proje yarışması yapacağız

Ramazan ayını dolu dolu geçirdiklerini dile getiren Başkan Sert, “Ramazan ayında hiçbir üyemizin katılmadığı 150 kişilik bir iftar programı tertip ettik. Arife Çiçekleri Projesi kapsamında 80 çocuğumuza bayramlık alıp giydirdik. Önümüzde güzel bir projemiz var. Yaz Okulu Projemiz kapsamında bir köy okulumuzun bakım onarım ve tadiletini Genç MÜSİAD olarak biz yapacağız. Önümüzde ki günler içerisinde diğer şehirlerde ki Genç MÜSİAD’ları ilimizde misafir edeceğiz. Tecrübe Sermayesi programlarımız artarak devam edecektir. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörümüzle görüştük. 650 yabancı uyruklu öğrenci kardeşimizle Genç Ticaret Köprüsü kuracağız. Biz Üniversite-Sanayi işbirliğine büyük önem vermekteyiz. Akademik yıl başladığı ay bir bir AR-GE noktasında bir proje yarışması düzenleyeceğiz. Gelecek yıl Haziran ayına kadar projeler istenecek. En iyi projeler ise ödüllendirilecek” dedi.

Katma değer sağlayacağız

Kendileri gibi genç olanlara da seslenen Genç MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdullah Sert, “Hayalleri gerçekleştirmenin en büyük aşaması çalışmaktır. Arkadaşlarımız işlerine iyi sahip çıkmalı” dedi. Almanya ve Londra’da ki Genç MÜSİAD Şubeleri ile ortak ticaret çalışmaları yapacaklarını da dile getiren Başkan Sert, “Genç işadamları olarak ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca şu anda ekonomiyi eleştirmek yerine alternatif çalışmalar yapmalıyız” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: MUSIAD, GAZETECILERLE, KAHVALTIDA, BULUSTU.,
Yorumlar
Haber Yazılımı