AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:57 Bu haber 1732 kez okundu
 
AKÜ Rektörü Karakaş yasal düzenleme şart
AKÜ Rektörü Karakaş yasal düzenleme şart
GÜNDEM Haberi
AKÜ Rektörü Karakaş yasal düzenleme şart

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Mehmet Karakaş, ziyaretleri kapsamında dün öğleden sonra, saat 15:00 ‘te Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneğine, bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Ziyarete Rektör Karakaş’ın yanısıra Danışmanı Dr. ve Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Basın sorumlusu Taner Tükelay katıldı. Ziyaret karşılıklı bilgilendirme ve fikir alışverişi ile başladı. AFİHAD Başkanı İsmail Ögeday, Derneğin çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili olarak, Rektör Karakaş’ı bilgilendirdi.

 

 Başkan Ögeday, İnter haberciliğinin bilgi akışı ve haber akışı konusunda, insanların hayatında son derece önemli olduğunu, dijital medya ve haberciliğinin de sıkıntılarının   olduğunu ifadelendirerek, bu konuda yasal bir çerçevenin olması gerektiğini ifadelendirdi.

 

Başkan Ögeday,Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Rektör Karakaş’a görevinde başarılar diledi. Rektör Karakaş ta ziyaret sebeplerinin basın ile iç içe olmak olduğunu Üniversite ve basın arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesi ve Afyonkarahisar ‘ın ilerlemesi ve gelişmesi anlamında hem Üniversitenin, hem de basının bu konuda önemli rolü olduğunu ifadelendirerek, bu nedenle bu tür ziyaretleri, önemsediklerini ifade etti.

 

Çağın getirdiği bir çok yenilik ile birlikte, basın sektöründe de bu anlamda, dijital haberciliğin yerinin, son derece önemli olduğunu ifadelendiren Rektör Karakaş, artık toplumların ve insanların tek bir tuş ile, çok rahat haberdar olduklarını ve bilgi sahibi olduklarını ifadelendirerek, İnternet haberciliğinin de bu anlamda, insanlara önemli derece katkı sunduğunu ifade etti.

 

Elbette sektörde mutlaka sıkıntılar ve sorunların olabileciğinin altını çizen Rektör Karakaş, yapılacak yasal bir düzenleme ile, bu sorunların da kısa zamanda aşılacağını ifade etti.  Ziyaret yaklaşık 40 dakika sürdü Rektör Karakaş’ı karşılayan ve ağırlayanlar arasında, Başkan Yardımcısı Mustafa Dağhan, Yönetim kurulu üyelerinden, Faruk Kılınç, Ömer Bağlan yer aldı. Ziyaret çekilen hatıra otoğrafının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: AKÜ, Rektörü, Karakaş, yasal, düzenleme, şart,
Yorumlar
Haber Yazılımı