AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber
19 Temmuz 2019 - Cuma 15:10 Bu haber 1885 kez okundu
 
ERKMEN’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
ERKMEN’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
GÜNDEM Haberi
ERKMEN’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

ERKMEN’DE DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 Erkmen Beldesinde Doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Erkmen Beldesinin yeni yerleşim bölgelerinde doğalgaz kullanılmaya başlanılmıştı.  Beldenin eski yerleşim yerlerine de doğalgaz hattı döşenmesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş; “2017 yılından beri beldemizin yeni oluşan konut bölgelerinin tamamında doğalgaz kullanıyor. Yoğun çabalarımızla eski yerleşim yerlerimizde de doğalgaz çalışmaları başladı. Yaklaşık bir aydır devam eden çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Bu yıl ki ilk etap projede Fevzi Çakmak Mahallemiz ile Cumhuriyet Mahallesinin bir kısmına hat döşenecek ve gaz kullanılacak. 2020 yılında ise kasabamızın tamamında doğalgaz kullanılmaya başlanılacak. Bu yılki çalışmalar tamamlandığında beldemizin yüzde 60 ında doğa dostu doğalgaz kullanılıyor olacak. Bu kadar kısa zamanda bu oran oldukça başarılı. “ dedi

 Başkan Kuş şöyle devam etti.” Bu hizmetin beldemize gelmesinde emeği geçen ilimiz Milletvekilleri Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Sayın Av. Ali Özkaya’ya, Sayın Av. İbrahim Yurdunuseven’e Sayın Fazıl Şenel’e, AKSA doğalgaz şirket müdürü ve çalışanlarına kasaba halkımız adına teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ERKMEN’DE, DOĞALGAZ, ÇALIŞMALARI, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı