Haber
05 Eylül 2019 - Perşembe 10:04 Bu haber 1630 kez okundu
 
TİYATRO KURSU BAŞLADI
TİYATRO KURSU BAŞLADI
SANAT Haberi
TİYATRO KURSU BAŞLADI

 

 Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Soylar İşler Müdürlüğü bünyesinde Belediye Şehir Tiyatrosu tarafından açılan Tiyatro Kursu, Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas'ın eğitmenliğinde başladı.

 Belediye Şehir Tiyatrosu'nun oyunlarını da sahnelediği Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde düzenlenen kurs için 23 Ağustos'ta sona eren müracaatların ardından, 14-18 yaş (Genç Grup) ve 19-70 yaş (Yetişkin Grup) olarak iki ayrı gruba ayrılan oyuncu adayları, tiyatro sahnesinin tozunu yutmaya başladı.

  Genç grupta 37, yetişkin grupta 67 oyuncu adayının katıldığı kursu, ilk ders saatinde ziyaret eden Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Afyonkarahisar Belediyesi'nin kültür ve sanat alanındaki projelerini anlatarak başarılar diledi.

    İki ay sürecek kurs boyunca, oyuncu adaylarına; temel oyunculuk, rol oynama, doğaçlama-tulûat, mim, diyafram, ses, vurgu, tonlama, bedeni aktif kullanma, sahne duruşu ve karakter analizi eğitimi vereceklerini belirten Genel Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas, yetişkin gruba yönelik eğitimlerin Salı ve Perşembe günleri saat 20:00-22:00, genç gruba yönelik eğitimlerin ise Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 16:30-18:30 aralığında gerçekleştirileceğini söyledi.

  Tiyatro kursunun, oyuncu seçmesi olarak algılanmaması gerektiğine dikkat çeken Elmas, kurs sonrası her yıl olduğu gibi kendine güvenen herkesin katılabileceği oyuncu seçmelerini yapacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: TİYATRO, KURSU, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı