Haber
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 13:41 Bu haber 930 kez okundu
 
RAMAZANA YAKISAN DAVRANIS DEVAMEDİYOR.
RAMAZANA YAKISAN DAVRANIS DEVAMEDİYOR.
AFYONHABERTURK ÖZEL HABER Haberi
RAMAZANA YAKISAN  DAVRANIS DEVAMEDİYOR.

İMARET CAMİ KARŞISINDA HİZMET VEREN LALE PİDE BU YIL YİNE RAMAZAN AYIN VATANDAŞLARA

ÜCRETSİZ İFTAR YEMEĞİ DAĞITMYA DEVAM EDİYOR.

10 YILLIK GELENEK DEVAM EDİYOR

İmaret camii karşısında hizmet veren Lale Pide bu yılda geleneği bozmadı. 10 yıldır ramazan ayında vatandaşlara ücretsiz iftar yemeği hazırlayan Lale Pide, yardıma muhtaç tüm vatandaşları iftarda buluşturuyor.

10 yıldır ramazan aylarında ücretsiz vatandaşa ikram olarak verdiği iftar yemekleriyle tanınan Lale Pide ve Döner Salonu bu yılda geleneği bozmadı.

Yaklaşık olarak ramazan ayın boyunca 9 bin kişiye iftar yemeği veren Lale Pide, bu yılda hizmetini sürdürmeye devam ediyor. Günlük yaklaşık 300 kişi için hazırlanan iftar yemeği restoran personeli hizmetiyle vatandaşlara sunuluyor.

 

“Tüm Afyonkarahisarlıları bekliyoruz”

18 yıldır Lale Pide ’de aşçılık yapan Şemsettin Kandemir, bu yılda ücretsiz iftar ikramlarını sürdürdüklerini söyledi. Hayırseverlerin destekleriyle bu geleneği devam ettirdiklerini kaydeden Kandemir, her gün farklı bir menü hazırladıklarını söyledi. Kandemir, vatandaşlara hizmet etmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, Ramazan ayında yemek salonuna yoğunluğun çok fazla olduğunun altını çizdi. Kandemir: “Salonumuza saat 16.00’da itibaren sıra olunmaya başlıyor.

Akşam saat 20:00 ‘a kadar çok fazla kişi geliyor.

Biz elimizden geldiği kadar kimseyi mağdur etmeden herkese hizmet etmeye çalışıyoruz. 10 yıldır bu geleneğimizi sürdürüyoruz. İnşallah bundan sonra da devam ettireceğiz.

Bu konuda bize destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Afyonkarahisarlı halkımızı iftar yemeğimize davet ediyoruz” dedi.

EKİPLERİMİZE ÇİRKİN SALDIRI

Öte yandan pide salonun yaptığı anlamlı faaliyeti haber yapan ekiplerimize de çirkin bir saldırı oldu.

İftar için salona gelen bir vatandaş haber ekiplerimizin çekim yapmasına tepki gösterdi.

İftar saatine dakikalar kala yaşanan olayda sözlü saldırıyı gerçekleştiren Kadın, eline çatal ve bıçak alarak; "Benim çekme kardeşim. Neden çekim yapıyorsunuz ben çıkmak istemiyorum.

Benim çektiysen hemen sil" diyerek tepki gösterdi. Restoran çalışanları tarafından sakinleştirilen Kadın, iftarını yaptıktan sonra salondan ayrıldı.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: RAMAZANA, YAKISAN, , DAVRANIS, DEVAMEDİYOR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı