Haber
20 Kasım 2016 - Pazar 21:42 Bu haber 2183 kez okundu
 
ŞAMPİYONLAR AFYON’DA BELİRLENECEK
ŞAMPİYONLAR AFYON’DA BELİRLENECEK
SPOR Haberi
ŞAMPİYONLAR AFYON’DA BELİRLENECEK

ŞAMPİYONLAR AFYON’DA BELİRLENECEK

          Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi, 26-27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı ile kapılarını açacak.

          Afyonkarahisar Valiliği’nin himayesinde, Afyonkarahisar Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun işbirliği ile düzenlenecek  Türkiye Motokros Şampiyonası’nın final yarışı 26-27 Kasım tarihlerinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2016 şampiyonlarının belli olacağı sezon finalinde, 80'in üzerinde yerli ve yabancı yarışmacı Afyonkarahisar’da görücüye çıkacak.    

          Başlayış ve bitiş tarihi ile en hızlı inşa edilen motor sporları pisti olan Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi de bu önemli yarışla birlikte Türk sporuna kapılarını açacak. Şampiyonayı TRT Spor kanalı canlı olarak yayınlayacak. Türkiye Motokros Şampiyonası'nın hemen arkasından 3-4 Aralık tarihlerinde Türkiye Süper Enduro Şampiyonası finali de yine ilimizde gerçekleştirilecek.

          Türkiye’deki teknik olarak en donanımlı piste sahip olan ilimizin, önümüzdeki yıl veya 2018 yılında dünya şampiyonasına ev sahipliği yapması planlanıyor.

 

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ŞAMPİYONLAR, AFYON’DA, BELİRLENECEK
Yorumlar
Haber Yazılımı