Haber
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 08:20 Bu haber 774 kez okundu
 
Serhat GÜMÜŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Afyon Mali Müşavirler Oda Başkanı Serhat GÜMÜŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı:
GÜNDEM Haberi
 Serhat GÜMÜŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun'a çıkışının 100. yılını kutluyoruz. Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir başlangıçtır.

Bugün sahip olduğumuz birçok zenginlik, Atatürk’ün o yıllarda başlattığı zorlu mücadeleler sonucu kurduğu çağdaş, demokratik devlet yapısı ve gösterdiği ilkeler ışığında elde edilmiştir. Atatürk’ün tüm olumsuzluklara rağmen hedefinden şaşmadan, inanç ve kararlılıkla attığı adımlar bir ülkeyi yok olmaktan kurtarmakla kalmamış, yepyeni bir devletin temellerini atmıştır.

Her fırsatta genç nesile duyduğu güveni dile getiren Atatürk, kurmuş olduğu genç devlete sahip çıkma ve daha ileriye taşıma görevini yine Türk gençliğine emanet etmiştir. Burada gençlere ve tüm kesimlere düşen en önemli görev, devraldıkları mirası daha da zenginleştirerek, kendilerinden sonra gelen nesillere bırakmaktır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyoruz."

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: , Serhat, GÜMÜŞ,, 19, Mayıs, Atatürk’ü, Anma, Gençlik, ve, Spor, Bayramı, dolayısıyla, bir, mesaj, yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı