Haber
19 Şubat 2017 - Pazar 21:38 Bu haber 1865 kez okundu
 
KOMANDOLAR 30YILSONRA BIR ARAYA GELDİ
KOMANDOLAR 30YILSONRA BIR ARAYA GELDİ
YAŞAM Haberi
KOMANDOLAR 30YILSONRA BIR ARAYA GELDİ

Sosyal Medayanın Gücü
KIBRISTA askerliklerini yapan 1965/4 tertipler sosyal medayadan örgütlenerek bir araya geldiler
Bölüğün 31 yıl önceki askerleri, Üsteğmenleri Orhan sarıyldız’ın da katıldığı buluşmada eski günler yad ettiler. Yıllar sonra gerçekleşen buluşmada kimileri isimleri hatırlamakta zorlanırken, bazıları da anılarını anlattı. Yeniden askerlik günlerine dönen eski dostlar, tertip ile de hasret gidererek uzun uzun sohbet ettiler.
“Hababam Sınıfı gibi askerlik yapmıştık”
Buluşma organizasyonunu düzenleyen ve heryıl bir ilde toplanan Komondalar “Yaklaşık 31 sene geçti terhis olalı. Yüzde 90’ı birbirini hiç görmeyen arkadaşlar. Bu ateşi yıllar önce ay önce yaktık. İşte ulaştığımız arkadaşlarla ulaşamadığımız kişilere ulaştık. Derken kısa sürede hem bu kadar arkadaşa ulaşmış olduk. Hem de bu işin öncülüğünü yaptığımız için Heryıl farklı bır ilde buluştuk.
Bu arkadaşlar can ciğer arkadaşlardı. Bir Hababam Sınıfı’nı düşünün öyle askerlik yapmış insanlardık biz de. Dostluklarımız çok iyiydi. Eskiden sosyal medya olmadığı için irtibat koptu. Sosyal medya sayesinde birbirimize ulaştık ve bugün bir aradayız” dedi.
“Bugünümün mutluluğunu tarif edemem”
Yıllar sonra asker arkadaşlarıyla buluştuğu için mutlu olduğunu belirten Faruk kılınc, “30-31 sene sonra sosyal medyadan beni buldular. Arkadaşlarımla ilk önce diyaloga geçtik daha sonradan beni buraya davet ettiler. Hepsinin burada olacağını duyduğumda gönülden buraya geldim. Burada mutlu bir gün geçiriyorum. Bu günümün mutluluğunu tarif edemem. Bu arkadaşlarla ileriki zamanlarda da bu topluluğumuzun devam etmesini istiyorum. Bunlardan da büyük bir haz alıyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Sosyal, Medayanın, Gücü
Yorumlar
Haber Yazılımı