Haber
03 Kasım 2016 - Perşembe 15:13 Bu haber 1400 kez okundu
 
SUYA YİNE ZAM YOK
SUYA YİNE ZAM YOK
GÜNDEM Haberi
SUYA YİNE ZAM YOK

 Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 2017 yılı su tarifelerinde tüketim sınırı olmaksızın, 2013 yılı tarifesinin geçerliliğini korunması yönünde karar alarak son üç yıldır suya zam yapmadığı gibi 2009 yılından bu tarafa 0-20 metreküpe kadar su kullanan abonelere ise 8 yıldır zam yapmıyor. 

SUYA YİNE ZAM YOK

           Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 2017 yılı su tarifelerinde herhangi bir artışa gitmezken, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile birlikte suya 8 yıldır zam yapılmıyor. 

           Afyonkarahisar Belediye Meclisi, 2017 yılı su tarifelerinde tüketim sınırı olmaksızın, 2013 yılı tarifesinin geçerliliğini korunması yönünde karar alarak son üç yıldır suya zam yapmadığı gibi 2009 yılından bu tarafa 0-20 metreküpe kadar su kullanan abonelere ise 8 yıldır zam yapmıyor. Konuyla ilgili Belediye Meclisi’nde açıklama yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; Belediye gelirlerinin yüzde 98’ni oluşturan tarifelerde bir artış öngörülmezken,  kalan kısmında yüzde 5 ila yüzde 25 artış söz konusu olduğunu bildirdi.

             Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün canlı müzik izin belgesi,  gürültü ölçüm giderleri, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün gayrimenkul değer gider bildirim giderleri, Veteriner Müdürlüğü’nün ilaçlama, köpeklere tasma ücreti, İşletme Müdürlüğü’nün otopark ücretleri,  Hanımlar Lokali ücretleri, İtafiye Hizmetlerinden alınan ücretler vb. giderlerde hiçbir artış yapılmadığına dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban;  Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü hizmetlerinden olan su satış bedellerinde de yine 2017 yılında hiçbir artış öngörülmediğini aktardı.

Katı atık ve atıksu bedellerine yüzde 5 artışa gidildi

             Başkan Çoban; “2009 yılından bu tarafa 0-20 metreküp suda hiçbir şekilde bir artışa gitmedik. Diğerlerini de enflasyonun altında yaptık. Ancak üç yıldır hiç zam yapmıyoruz. Katı Atık bedeli için meskenlerde 60 kuruştan, 65 kuruşa, Atıksu bedellerinde ise 40 kuruştan, 45 kuruşa bir artış öngörüldü. 2 ayda 20 metreküp su kullanan bir vatandaşımız atıksu bedelinde 1 lira artış oluyor.”  

 

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: SUYA, YİNE, ZAM, YOK
Yorumlar
Haber Yazılımı