Haber
21 Haziran 2019 - Cuma 16:49 Bu haber 372 kez okundu
 
“Tedbirlerimizi aldık, İstanbullular İmamoğlu’na hakkını teslim edecek”
“Tedbirlerimizi aldık, İstanbullular İmamoğlu’na hakkını teslim edecek”
GÜNDEM Haberi
“Tedbirlerimizi aldık, İstanbullular İmamoğlu’na hakkını teslim edecek”

 

 

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan, bu Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için tüm CHP örgütlerinin yurt çapında haksızlığa karşı gelip yeni bir haksızlık doğmaması için ellerlinden geleni yaptıklarını belirterek, “Sayın Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı seçilecektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan düzenlediği basın toplantısı ile gündemi değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin haksız yere ikinci kez yapıldığını ifade ederek sözlerine başlayan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimi için tüm CHP örgütleri yurt çapında haksızlığa karşı gelip yeni bir haksızlık doğmaması için ellerlinden geleni yapıyorlar. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal 39 ilçe de görevli olduğu gibi şu anda İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde çalışmaktadır. Afyonkarahisar’dan 5 il yönetim kurulu üyesi arkadaşımız da aynı şekilde İstanbul’da çalışmaktadırlar.” dedi.

AFYON’DAN OTOBÜS KALDIRACAĞIZ

Afyonkarahisar’da çeşitli nedenlerden bulunup da kendi imkânlarıyla seçmeni olduğu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine gidemeyecek olanlara imkânlar ölçüsünde yardımcı olacaklarını kaydeden Ercan, “Bugün İstanbul seçimine seçmen götürmek üzere 3 otobüs kaldıracağız. Afyonkarahisar’dan 10 avukatımız İstanbul’da görev yapacak. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin güvenli şekilde olması için çalışıyoruz. Çünkü gerçekten tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Türkiye’nin ekonomisini tüm yaşamını İstanbul seçimi bir çıkmaza soktu. Alan ve satan yok. Vatandaş sıkıntıda. Bir durgunluk, gerginlik var. İnşallah bu gerginliği atıp 24 Haziran Pazartesi sabahı itibariyle gerçek anlamda bir yaza gireceğiz. CHP olarak yarın ki seçimde güvenliği tam sağlanacağımız için adayımız Sayın Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı seçilecektir.” diye konuştu.

TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK

Ercan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben şimdiden her iki adaya başarılar diliyorum. Ama özellikle seçilmiş Belediye Başkanımız olan Sayın Ekrem İmamoğlu’na daha çok başarı dilemek zorundayım. Çünkü bir haksızlık söz konusudur. Son anda hükümetin tüm çabalarının boşa çıkacağını düşünüyorum. İyi bir şekilde seçimin sonuçlanacağını demokrasinin kazanacağını düşünüyorum. İstanbul seçimine gerçekten çalışacak, her anlamda sorun olmayacak kişilerin görev almasına partimiz ve bizler özen gösterdik. Sırf bir şekilde çeşitli fotoğraflar çektirip sosyal medya hesaplarından paylaşmak için İstanbul’a gidilmez. Milletvekilimiz Sayın Burcu Köksal bile sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle Sayın Ekrem İmamoğlu’nun aracına binemezken bir resim çektirmek uğruna ben İstanbul’a gidilmesini yeğlemiyorum. Arkadaşlarımızdan yönetim kurulu üyelerimiz oradalar. Her sandıkta üç kişi görevlendirildi. Tüm tedbirlerimizi aldık. Yetirince partilimiz var. Örgütümüz bu konuda yeterli. Kalabalık etmenin bir anlamı yok. İhtiyaç olması halinde biz hazırız. Ben emir bekliyorum. Kamuoyu beni bilir. Şov yapmayı seven bir insan değilim. Bir işi yaparım illa bunu görsel olarak paylaşmayı da çok doğru bulmuyorum. Ben otobüs gönderdim şöyle böyle yaptım demeği uygun bulmuyorum. Biz işimizi yaptık.”

VATANDAŞLARIN ZARARLARI KARŞILANMALI

Son günlerdeki aşarı yağışlar nedeniyle zarar gören Afyonkarahisarlılara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ercan, “Allah büyük felaketler göstermesin. Son olarak aşırı olan yağışlarda ilimizde tarlasında, kiraz bahçesinde ve hanesinde zarar gören tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Özellikle Uydukent’te Osmangazi, Yeşilyurt gibi mahallelerde büyük baskınlar oldu. Bodrum katlar basıldı, vatandaş mağdur oldu. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ‘Ben yağmuru seyretmedim, sahalardaydım.’ dedi. Tabii sahalarda olması çok güzel bir şey, güzel bir Belediyecilik örneğidir. Ama bu sahalara tekrar çıkılmaması için özellikle oranın yolu, logar kapaklarından taşan suyun nedeni logarların yetersizliğidir. Bir an evvel düzeltilmesi gerekir. Vatandaş her yağmurda kâbus yaşamamalıdır. Biz bu işin takipçisi olacağız. İnşallah vatandaşımızın zararları da giderilir. Kiraz üreticilerinin zararlarının karşılanmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: “Tedbirlerimizi, aldık,, İstanbullular, İmamoğlu’na, hakkını, teslim, edecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı