AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
27 Ocak 2020 - Pazartesi 17:39 Bu haber 1976 kez okundu
 
Tüm Milletimize Geçmiş Olsun
Tüm Milletimize Geçmiş Olsun
GÜNDEM Haberi
Tüm Milletimize Geçmiş Olsun

Vali Mustafa Tutulmaz, Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza, milletimize geçmiş olsun dileklerini ileterek, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diledi.

Elazığ'da merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz: “ Hepimizi derinden üzen bu elim hadise dolayısıyla öncelikle Elazığlı vatandaşlarımız olmak üzere, depremi hisseden Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Tunceli, Samsun, Tokat, Çorum, Sivas, Niğde, Kayseri Kırşehir, Trabzon, Ordu ve Giresun illeri olmak üzere tüm ülkemize geçmiş olsun diyorum.

Depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız depremin yaşandığı ilk andan itibaren adeta teyakkuza geçmiş ve gerekli tüm tedbirleri almıştır.

Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanları bölgeye giderek gelişmeleri yakından takip etmişlerdir.

Birçok ilimizin yardıma koştuğu deprem dolayısıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerimiz yaraları sarmak ve acıları paylaşmak için hızla Elazığ’a intikal etmiş, oradaki görevlerini diğer ekiplerle birlikte sürdürmektedir.

Deprem bölgelerinde fedakârca ve büyük bir özveri ile çalışmalarını titizlikle sürdüren tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

Vali Tutulmaz, yaşanan deprem dolayısıyla hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken,  yakınlarını kaybeden vatandaşlara da sabır diledi. Rabbim ülkemizi bu tür acı hadiselerden muhafaza eylesin

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Tüm, Milletimize, Geçmiş, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı