AFYONKARAHİSAR CANLI İZLE
Haber
07 Ekim 2019 - Pazartesi 17:04 Bu haber 539 kez okundu
 
‘Tüm toplumun hizmetindeyiz’
‘Tüm toplumun hizmetindeyiz’
GÜNDEM Haberi
‘Tüm toplumun hizmetindeyiz’

 

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, Kanal3 televizyonunda yayınlanan ve Gazeteci-Yazar Hasan Öğünç’ün hazırlayıp sunduğu ‘Kanal3’te Sabah’ programının konuğu oldu.

Dün sabah yapılan canlı yayına katılan Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, meclisi ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Programda ilk olarak Canser Kuzu’yu tanıtan Hasan Öğünç, ilimizin renkli simalarından olan ve aynı zamanda Gazeteci Canser Kuzu’yu izleyenlerine tanıttı.

Programa ilk olarak Kent Konseyi Kadın Meclisini tanıtarak başlayan Canser Kuzu, göreve geldikleri günden itibaren yaptığı faaliyetleri ve bundan sonra hayata geçirmeyi planladıkları projeleri hakkında bilgiler verdi.

Canser Kuzu’nun Kadın Meclisine büyük bir renk ve çalışma azmi kattığını söyleyen Hasan Ögünç, ilk olarak Canser Kuzu’dan Diyarbakır annelerine verdiği destek ve ziyareti hakkında bilgiler aldı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Annelerimize sahip çıkalım, destek verelim” sözünün ardından o gece yola çıktıklarını söyledi.

Diyarbakır Annelerinin yanında geçirdikleri iki gün içindeki gördüklerini, yaşadıklarını ve annelerin kendilerine söylediklerinden bahseden Canser Kuzu; “Devletimiz olarak Milletimiz olarak Diyarbakır annelerimizin yanındayız. Oraya ilk giden ve destek veren Kadın gurubu Afyonkarahisar Kent Konseyi Kadın Meclisi olmuştur. Bundan ayrı bir onur ve mutluluk duyduk. Yönetimimizle birlikte annelerimizin yanına koştuk. Elbette bizler için tüm güvenlik önlemleri alındı. Gerekli desteğimizi Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Kent Konseyi Başkanımız Şemseddin Yasan’dan aldık. İlk Emniyet Müdürümüz Gürsel Yıldız, bizim tüm yolculuğumuz boyunca gerekli tedbirleri aldırttı. Diyarbakır’ın girişinde emniyet güçlerimiz tarafından alındık ve Annelerimizin yanına götürüldük. Orada Annelerimizin tarifsiz sevinçleri vardı bizi görünce. Onlara desteğimizden dolayı çok mutlu oldular. Orada iki gün boyunca tüm annelerimizle teker teker sohbet ettik. Onları teselli etmeye çalıştık. Devletimizin onların yanında olduğunu hissettirdik.  Diyarbakır'daki anneler inşallah sağ salim evlatlarına kavuşurlar. Evladı anasından çalan vicdansızlar... Anaların ahında boğulacaklar inşallah ve diyorum ki Ana yüreğindeki güç bu terörü bitirecektir.”dedi. 

Kent Konseyi Kadın Meclisinin ilk destek ziyaretinin ardından ziyaretlerin çığ gibi büyüdüğünü söyleyen Canser Kuzu’yu tebrik eden Hasan Öğünç, “ Sizin çalışma azminiz, güzel enerjiniz kent konseyi kadınlar meclisinin tüm üyelerine de riayet etmiş” diyerek Canser Kuzu nezdinde tüm üyelerini tebrik etti.

KADIN MECLİSİ SİYASİ BİR OLUŞUMMUDUR?

Canser Kuzu, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi asla ve asla siyasi bir oluşum değildir. Kadın Meclisi tüm topluma hizmet edecek bir oluşumdur.  Kesinlikle bir siyasi partinin güdümünde değiliz. Biz herkesin ayağına gidiyoruz. A partili, B partili diye hiçbir ayrım yapmadık yapmayacağız. Bizden destek isteyen, bizden yardım isteyen herkesin emrindeyiz. Zaten kimsenin bizden yardım istemesine maal vermeden biz onların yanında oluyoruz. Çok geniş bir meclis üye ağımız var. Gerek sosyal medyadan gerekse meclis üyelerimizin her bir ferdinin yakınları bizi anında haberdar ediyor. Biz bir yerde yardıma veya desteğe ihtiyacı olan varsa duyar ve hemen koşarız”dedi.

CANSER KUZU’NUN SİYASİ BİR BEKLENTİSİ VAR MI?

Hasan Öğünç’ün bu sorusu üzerine cevap veren Canser Kuzu; “Ben daha öncede AK Parti’den iki kez Milletvekilliğine aday oldum, daha sonra Belediye Meclis üyeliğine aday olduk. Nasip Kadın Meclisi başkanlığı oldu. Ben görev insanıyım. Bana ne görev tevdi edilirse onu layıkıyla yerine getirmek isterim. İnsanlara hizmet etmeyi, onların yüzünü güldürmeyi, mutlu etmeyi çok severim. Yıllardan bu yana ben insanları dinlerim. Sorunlarını taleplerini ilgili makamlara iletirim. Kendi imkanlarımla çözebiliyorsam da orada anında çözerim. Zaten siyasette bir hizmet aracıdır biliyorsunuz. O yüzden siyaset sahnesinde bulundum. Ama hiçbir zaman siyasi bir ayrım yapmamışımdır. Gazetemde de her siyasi partiden insanları ağırlarım, onları dinlerim.” dedi.

Canser Kuzu, Kadınlar Meclisinin çalışmaları ve projeleri hakkında da canlı yayında bilgiler verdi. Kuzu, dev projeleri olduğunu ve bu projelerini de yakın zamanda hayata geçirmek için çalıştıklarını söyledi.

Kuzu, ilimizdeki ve ilçelerimizdeki tüm kadınların, çocukların ve gençleri sorunlarının kendi sorunları olduğunu belirterek, toplum adına faydalı hizmetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

 

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ‘Tüm, toplumun, hizmetindeyiz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı