Haber
24 Mart 2020 - Salı 16:50 Bu haber 243 kez okundu
 
Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor
Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor
GÜNDEM Haberi
Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor

Türk Kızılay ihtiyaç sahiplerine yardım ediyor
 Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi, temel gıda ürünleri ve temizlik malzemelerini ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine kadar teslim ediyor.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi tarafından kentte tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatılıyor.
Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda Afyonkarahisar Valiliğimizin başkanlığında "Vefa Sosyal Destek Grubu" kurduklarını, bu kapsamda çalışmalara başlandığını söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Okyar, şöyle konuştu:

"İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda Afyonkarahisar Valiliğimiz bünyesinde Türk Kızılayı, AFAD, Muhtarlar Derneği, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Afyonkarahisar Belediyemizin bulunduğu bir grup oluşturuldu.

Vatandaşlarımızın herzaman yanındayız.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Türk, Kızılay, ihtiyaç, sahiplerine, yardım, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı