Haber
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 13:43 Bu haber 2147 kez okundu
 
TÜRKAV Üyeleri kan bağışında bulundu
TÜRKAV Üyeleri kan bağışında bulundu
YAŞAM Haberi
TÜRKAV Üyeleri kan bağışında bulundu

 

Kızılay gönüllerinin sosyal medya üzerinden azalan kan stoklarına dikkat çekmek amacıyla yaptığı ‘Kan Bağışı Verme’ çağrısı sonrasında harekete geçen Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Nal ve üyeleri kan bağışında bulundu

 

Hem Koronavirüs salgının hem de Ramazan ayın nedeniyle kan stoklarının azaldığını açıklayan Türk Kızılayı’nın yaptığı ‘Kan Bağışı Verme’ çağrısına TÜRKAV Afyonkarahisar Şubesi destek verdi.

Birlikte kan bağışı kampanyası düzenleyen TÜRKAV Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, iftardan sonra sosyal mesafeyi koruyarak kan bağışında bulundular.

 

“Bütün halkımızı da kan vermeye davet ediyoruz”

Kan bağışında bulunarak, Kızılay’a destek veren Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Nal, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte Kızılay tarafından yapılan kan stoklarının tükendiğine dair açıklamalarının ardından bizlerde TÜRKAV Afyonkarahisar Şubesi olarak arkadaşlarımızla birlikte kan bağışı verme kampanyası düzenledik.

Bu akşam onun için buradayız.

Bütün halkımızı da kan vermeye davet ediyoruz. Çünkü bu çok önemli bir süreç, birbirimize destek olmak gerekiyor. Sağlık çalışanları nasıl Koronavirüs hastalığıyla mücadele ediyorsa halk olarak bizde onlara destek vermeliyiz.

Şu anda hastanelerde bulunan insanlar içinde kan vermeye tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: TÜRKAV, Üyeleri, kan, bağışında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı