Haber
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:12 Bu haber 604 kez okundu
 
UÇURTMA ŞENLİĞİ COŞKUSU
UÇURTMA ŞENLİĞİ COŞKUSU
YAŞAM Haberi
UÇURTMA ŞENLİĞİ COŞKUSU

UÇURTMA ŞENLİĞİ COŞKUSU

 Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Hıdırellez Bahar Bayramı kutlamaları çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uçurtma Şenliği, 33. kez gerçekleştirildi.

 Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen şenliğe Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Uçurtma Şenliği'ne yoğun ilgi gösteren çocuklar, 'en güzel uçurtma' ve 'en güzel uçan uçurtma' dallarında dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmaya, yaklaşık 100 uçurtma katılırken, jüri heyeti en güzel uçurtma ve en güzel uçan uçurtma dallarında dereceye girenleri seçmekte bir hayli zorlandı.

Yapılan değerlendirmeler sonunda en güzel uçurtma dalında birinci Sefa Gedik,, ikinci Melisa Memiş,  üçüncü ise Nilüfer Berra Gedik oldu. En güzel uçan uçurtma dalında ise birinciliği Zeliha Gedik, ikinciliği Mehmet Bayram, üçüncülüğü ise Yusuf Bursalıoğlu elde etti. Yarışma sırasında Afyonkarahisar Belediyesi tarafından vatandaşlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Şenlikte Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterileri büyük ilgi gördü.

 Yarışmada dereceye girenler ödüllerini, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in elinden aldı.

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Müze Müdürü Mevlüt Üyümez, Belediye Meclis Üyesi Fatma Gamze Kılıç, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık, Milli Eğitim Şube Müdürü Muammer Demircan, Yüntaş Genel Müdürü Mehmet Sarlık,  Gençlik Spor Şube Müdürü İsmail Barın ve Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden Ercan Doğan yaptı. 

 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: UÇURTMA, ŞENLİĞİ, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı