Haber
06 Ağustos 2016 - Cumartesi 17:44 Bu haber 1152 kez okundu
 
Ünlü komedyen Tutuklandı.
Ünlü komedyen Tutuklandı.
GÜNDEM Haberi
Ünlü komedyen Tutuklandı.

Komedyen Atalay Demirci, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında tutuklandı.

SUÇU: TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Demirci, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne getirildi. Savcılık sorgusunun ardından, "terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanmasıyla Ankara  4. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Demirci, tutuklandı.

 

 

 

YAZIŞMALARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Demirci'nin, sosyal medya hesabından, FETÖ'nün elebaşı fetullah gulen e yakınlığıyla bilinen eski futbolcu ve milletvekili HAKANsukur ve basketbolcu Enes Kanter'le yazışmaları ortaya çıkmıştı. Atalay Demirci ifadesinde, Kanter, Şükür ile yazıştığını, bu kişilerle ara sıra görüştüğünü söyledi.

"GÜLEN İLE TANIŞTIĞIMDA..."

Fethullah Gülen ile tanıştığını da kabul eden Demirci, "Tanıdığım abiler, fetullah gulen ile tanıştığımda bana 'Sen özel bir insansın, Hocaefendi seni sevmiş, yoksa görüşemezdin.' dediler." diye konuştu.

AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Sosyal medyadaki paylaşımların ardından Atalay Demirci, instegram 'dan bir açıklama yapmıştı. Atalay açıklamasında "Anne Babasını küçük yaşta kaybetmiş ve Yetiştirme Yurtlarında büyümüş, yani annesi de babası da devlet olan ve devletin ekmeğini yiyerek büyümüş, küçük yaştan itibaren en ufak bir kötü alışkanlığa ya da illegal gruplara meyletmemiş, her zaman Allah'ın muhafazasını iliklerine kadar hissetmiş bir kardeşiniz olarak, şu an bu ithamlarla karşı karşıya kalmanın şoku ve üzüntüsü içerisindeyim. Söz konusu örgütle geçmiş yıllarda okullarında ve dersanelerinde işim gereği gösteriler yapmışlığım aşikardır. En az ülkemizin yöneticileri, iş adamları, sporcuları, sanatçıları ve diğer kesimleri kadar temasım olmuştur. Safiyane niyetle sadece dinimi daha doğru yaşamama vesile olan insanların yönlendirmeleri neticesinde, bana bu anlamda da faydaları olmuştur. Yaptığım mesleğin zeka seviyesine yakışmayacak bir aptallığın içerisine düşmenin mahcubiyetini yaşamaktayım. Bu manada içinde bulunduğum durumun bir hata olduğunu kabullenmem ile birlikte, son zamanlardaki oluşan örgütsel yapının ve getirdiklerinin rahatsızlığını yaşamış ve yaşanan 15 Temmuz gecesiFetullah gulenTerör Örgütü tarafından yapılan darbe girişiminden sonra benim de herkes gibi fikrim değişmiştir ve Ankara Kızılay Meydanı'na çıkıp bu hain terör örgütünü lanetlemiş ve kendi sosyal medya hesaplarımdan da örgütle ilgili görüşlerimi bildirmişimdir." demişti.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Ünlü, komedyen, Tutuklandı
Yorumlar
Haber Yazılımı