Haber
27 Mart 2020 - Cuma 16:34 Bu haber 1231 kez okundu
 
Uysal, 1 aylık milletvekili maaşını Korona virüs pandemisinde kullanılmak üzere bağışlıyor
Uysal, 1 aylık milletvekili maaşını Korona virüs pandemisinde kullanılmak üzere bağışlıyor
GÜNDEM Haberi
Uysal, 1 aylık milletvekili maaşını Korona virüs pandemisinde kullanılmak üzere bağışlıyor

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 1 aylık milletvekili maaşını Korona virüs pandemisinde kullanılmak üzere bağışlıyor


(DP Basın Merkezi – 27 Mart 2020) Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 1 aylık milletvekili maaşını Korona virüs pandemisinde kullanılmak üzere bağışlıyor.

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklama yapan Genel Başkan Uysal, “İster TBMM uhdesinde ister TC Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemi’si ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 Milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal’ın yeni resmi twitter hesabı @DpGultekinUysal adresinden yaptığı paylaşım şöyle:

“Türkiye, büyük travmalar, yıkımlar sonrası ortaya çıkan kuşatıcı ve kapsayıcı iklimi hem karşı karşıya olduğumuz krizi yönetmek hem de birikmiş problemleri çözebilmek için bir ‘Yaratıcı Yıkım’ dinamiğine dönüştürmeli!

Böyle bir süreçte, Siyasetin aldığı kararların toplumsal karşılığının yüksek olması için özellikle siyasi liderler ve yüksek devlet yöneticilerinin kendi yapmadığı hiçbir tedbir ve fedakârlığı vatandaşlarımızdan istememeleri gerekir.

Bu anlayış içerisinde ister TBMM uhdesinde ister Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oluşturacağı bir fonda Korona Virüs Salgını-Pandemisi ile mücadele amacıyla öncülük yaparak 1 Milletvekili maaşımı bağışlamak istiyorum.”

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Uysal,, 1, aylık, milletvekili, maaşını, Korona, virüs, pandemisinde, kullanılmak, üzere, bağışlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı