Haber
21 Nisan 2018 - Cumartesi 18:54 Bu haber 905 kez okundu
 
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
ÇOCUK Haberi
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98’inci yıldönümünü ve '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yürütülen İstiklal Mücadelesi, vatanın kurtarılması, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın şartı kabul etmiş olan Türk milletinin ulusal egemenliğinin tescillendiği gündür. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ulusal egemenliğimizin tescillendiği bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.
 
Sevgili Çocuklar,
 
Aydınlık geleceğimizin en büyük güvencesi olan sizler, milletimizin gelecekte de gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz. Bunu da yapabilmek için sizlerin okumayı şiar edinmesi gerekmektedir. Milletimiz bu hedeflere ancak araştıran, okuyan, sorgulayan, hayal kuran ve üreten bir gençlikle ulaşabilir.
 
 
Ülkemizin bu hedeflere ulaşmasının yolunun okumaktan geçtiğine inanan Afyonkarahisar Valiliği olarak bizler ilimizdeki gençlerimizin daha çok kitap okuması, daha fazla kitapla buluşması, yazarlarla bir araya gelmesi amacıyla 20-29 Nisan tarihleri arasında Kitap Fuarı düzenledik. İnanıyorum ki bugünün çocukları, yarının gençleri olarak yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, daha çok kitap okuyarak, araştırarak, üreterek milletimizin ufkunu aydınlatacaksınız. Ülkemiz, güçlü ve müreffeh ülkeler arasına ancak sizlerin gücü ve azmiyle ulaşacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu aziz millet için büyük mücadeleler vermiş ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: VALİ, MUSTAFA, TUTULMAZ, ’IN, 23, NİSAN, ULUSAL, EGEMENLİK, VE, ÇOCUK, BAYRAMI, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı