Haber
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 17:11 Bu haber 1203 kez okundu
 
Vali Tutulmaz Şehit Şafak Evran’ın Şehadet Belgesini Takdim Etti
Vali Tutulmaz Şehit Şafak Evran’ın Şehadet Belgesini Takdim Etti
GÜNDEM Haberi
Vali Tutulmaz Şehit Şafak Evran’ın Şehadet Belgesini Takdim Etti

Şehit J. Tğm. Şafak Evran’ın Yıprak köyünde yaşayan ailesini ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, Evran ailesine oğullarının şehadet belgesini takdim etti.

Şehit ailelerini yalnız bırakmayan ve fırsat buldukça aileler ile bir araya gelen Vali Mustafa Tutulmaz İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Hamza Çömez ile birlikte 16 Haziran 2019 tarihinde Şırnak İli İdil İlçesi Cehennemderesi bölgesindeki operasyonda şehit olan J. Tğm. Şafak Evran'ın memleketi Dinar İlçesine bağlı Yıprak Köyündeki ailesine ziyarette bulundu.

Kapımız Sizlere Her Daim Açık

Baba Hayrullah Evran ve Anne Yeter Evran’la görüşen Vali Mustafa Tutulmaz Evran çiftine şehidimizin şehadet belgesini takdim etti. Evran çiftine bir kez daha baş sağlığı dileklerini ileten ve sabır dileyen Vali Tutulmaz; "Sizler şehit aileleri olarak bizler için çok kıymetlisiniz. Çünkü sizler en kıymetlilerinizi bu vatan için, bu ülke için toprağa verenlersiniz. Sizlerin hakkı ödenemez. Bir sıkıntı veya talebiniz olduğunda bana her zaman ulaşabilirsiniz. Her türlü sıkıntıda Valilik olarak kapımız sizlere her daim açıktır” dedi.

Vali Mustafa Tutulmaz Şehit J. Tğm. Şafak Evran’ın kabrini de ziyaret ederek, dualar etti.

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Vali, Tutulmaz, Şehit, Şafak, Evran’ın, Şehadet, Belgesini, Takdim, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı