Haber
05 Haziran 2017 - Pazartesi 10:34 Bu haber 1573 kez okundu
 
Valimiz Aziz Yıldırım’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
Valimiz Aziz Yıldırım’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı
GÜNDEM Haberi
Valimiz Aziz Yıldırım’ın 5 Haziran Dünya Çevre Günü Mesajı

 

 
 
Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 1972 yılında Dünya Çevre Günü olarak ilan edilen 5 Haziran sağlıklı ve yaşanabilir çevre konularının gündeme taşınmasına vesile olan çok önemli bir gündür.
 
Çevrenin korunması ve iyileştirilmesi için gösterilen çabanın amacı, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarını sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki, çevreye verdiğimiz zarar aslında insanlığa verilen zarardır. Bu nedenle, çevreye verilen önem insana verilen önemle eşdeğerdir.
 
İçinde bulunduğumuz tabiatla ahenk içinde yaşamak zorundayız. Yerküremizin dışında yaşayacağımız başka bir alan olmadığını unutmamalıyız.
 
Dünya Çevre Günü’nde, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren çevre konusunda duyarlılığımızın artması amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
 
Temiz bir çevre, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır. Temiz bir dünyada yaşayabilmek ve gelecek nesillerimize temiz bir çevre bırakabilmek, devletimizin olduğu kadar bireylerin de temel prensibi olmalıdır. Bunun için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarımıza en büyük miras olan yeşil ve güzel bir çevre bırakmak ümidiyle Afyonkarahisar’lı tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.
Kaynak: (Afyonkarahisar Valiliği) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Valimiz, Aziz, Yıldırım’ın, 5, Haziran, Dünya, Çevre, Günü, Mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı