Haber
19 Nisan 2017 - Çarşamba 08:49 Bu haber 1242 kez okundu
 
Valimiz Aziz Yıldırım Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı.
Valimiz Aziz Yıldırım Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı.
GÜNDEM Haberi
Valimiz Aziz Yıldırım Kutlu Doğum Haftası Programına Katıldı.

 

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğum günü nedeniyle her yıl 17-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri ilimizde başladı. İl Müftülüğü tarafından tertip edilen programa Valimiz Aziz Yıldırım iştirak etti.
 
Grand Derya salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Valimiz Aziz Yıldırım ve eşi Selma Yıldırım’ın yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanı Mahmut Göl, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Şahin Kılıçaslan, Vali Yardımcısı Cafer Sarılı, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, Sivil toplum Kuruluşu temsilcileri ve eşleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
Kuran-ı Kerim ziyafeti ile başlayan programda İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından açılış konuşması gerçekleştirildi. Amine Hatun 4-6 Yaş Kuran Kursu ilahi gurubu tarafından ilahilerin büyük alkış aldığı programda Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatını anlatan ilahileri ve Kur’andan sureler okuyan öğrencilere Vali Yardımcısı Cafer Sarılı ve eşleri tarafından hediyeler takdim edildi.
 
Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanı Mahmut Göl tarafından Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl belirlenen ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ konulu konuşmanın ardından söz alan Valimiz Aziz Yıldırım; “Öncelikle bu programı düzenleyen Afyonkarahisar Müftülüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. On dört asır evvel, yine bir böyle geceydi, Kumdan, ayın on dördü, bir öksüz çıkıverdi! Lâkin o ne hüsrandı ki: Hissetmedi gözler; Kaç bin senedir, halbuki bekleşmedelerdi! Merhum Mehmet Akif Ersoy, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'i hatırlarken ve halende bizlere hatırlatırken bu dizeleri bizlerle paylaşmıştır. Bizler de bugün hala aynı dizeleri aynı coşku ile gönlümüzde hissetmekteyiz. Çünkü çok güzel seçilmiş kelimlerdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Muhammedül Emindi. Hocamızda bu meseleyi çok güzel anlattı. O Peygamberin ümmeti olan bizim atalarımız da öyle bir güven yurdu inşa etmişlerdi ki ‘Bir zamanlar biz de millet, hem nasıl milletmişiz: Gelmişiz dünyaya milliyet nedir öğretmişiz! derken bütün topraklar da insanların özgürce güven içerisinde gerek yaşamaları, gerek seyahat edebilmeleri ve ticaret edebilmeleri için güzel bir yurt tesis edilmişti. Şu anki Anadolu toprakları onlardan kalan miras olup aynı şekilde güvenli topraklar olarak çevresindeki toprakları yuva bildikleri bir yer haline getirildi. Bu günde Anadolu’da Afyonkarahisar’ımızda sizlerin de bildiği gibi Suriye’den, Afganistan’dan, Irak’tan ve Myanmar’dan gelmiş mazlum misafirlerimiz var. Bu Anadolu toprakları ve bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz, bütün bu insanlara kucak açtı, ekmeğini paylaştı ve evlerinde kendilerini misafir ettiler. Hepinizden Allah razı olsun. Bunların tamamıyla Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in bize anlattığı, aktardığı ve bize gelen güven toplumu olma, mümine güvenme, insanları sevme ve hoşgörülü olma özelliklerini taşıyoruz. Bugün Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in bize aktardığı bu mesajlara dünya her zamankinden daha çok muhtaçtır. Bu anlamda yeryüzünü şereflendiren Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’i anlamak, bize öğrettiklerini uygulamak ve gelecek nesillere aktarmak anlamında herkese hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Hepiniz Allah’a emanet olunuz.” dedi.
 
Konuşmaların ardından programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Daire Başkanı Mahmut Göl’e Valimiz Aziz Yıldırım tarafından çiçek takdim edilirken, Afyonkarahisar İl Müftülüğü Nida İlahi Gurubu tarafından birbirinden güzel ilahiler seslendirildi. Program Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında liseler düzeyinde tertip edilen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Valimiz Yıldırım ve saygıdeğer eşleri tarafından hediyeler takdim edilmesiyle son buldu.
Kaynak: (Afyonkarahisar Valiliği) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Valimiz, Aziz, Yıldırım, Kutlu, Doğum, Haftası, Programına, Katıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı