Haber
03 Nisan 2017 - Pazartesi 10:42 Bu haber 2127 kez okundu
 
Yardım Tırları Valimiz Aziz Yıldırım’ın Katılımı İle Uğurlandı
Yardım Tırları Valimiz Aziz Yıldırım’ın Katılımı İle Uğurlandı
GÜNDEM Haberi
Yardım Tırları Valimiz Aziz Yıldırım’ın Katılımı İle Uğurlandı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cerablus ve El-Bab şehirlerinde yaşayan öğrenciler için toplanan eğitim malzemeleri, giyim malzemelerinin yanı sıra birçok ihtiyacı karşılayacak malzemelerin bulunduğu 2 tır İstasyon Meydanından dualar eşliğinde yola çıktı.

 
Uğurlama programına Valimiz Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın,   İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İnsani Yardım Vakfı (İHHA) Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ertürk ve Okul Müdürleri katıldı.
 
Uğurlama töreninde kısa bir açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Gönderilen malzemeler okullarımızda kullanılmayan, ihtiyaç fazlası ve kullanılacak durumda olan eğitim donatım malzemeleridir. Malzemeler ilçe ve merkez okullarımızdan tedarik edilmiştir. Toplamda 1650 adet sıra, 200 adet beyaz tahta, 50 adet projeksiyon, 180 adet dolap, kırtasiye ve temizlik malzemeleri hazırlanmış olup 2 tırda toplam 210 adet tekli öğrenci sırası, 138 adet öğrenci sırası, 38 adet beyaz tahta, 5 adet projeksiyon makinesi, 2 adet 37 ekran tv ve bol miktarda A4 kağıdı mevcuttur. Ayrıca 3 tır malzeme daha hazırlanmakta olup en yakın zamanda gönderilecektir.” dedi
Konuşmaların sonunda yapılan dua ile hazırlanan yardım tırları Cerablus ve El-Bab şehirlerinde yaşayan öğrencilere uğurlandı.
Kaynak: (Afyonkarahisar Valiliği) - Afyonkarahisar Valiliği Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Yardım, Tırları, Valimiz, Aziz, Yıldırım’ın, Katılımı, İle, Uğurlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı