Haber
05 Kasım 2016 - Cumartesi 11:15 Bu haber 2035 kez okundu
 
YATIRIM FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ
YATIRIM FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ
EKONOMİ Haberi
YATIRIM FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

YATIRIM FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

          Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde ilimize gelen Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve beraberindeki işadamları, Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım ve ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i makamında ziyaret etti.

VALİ AZİZ YILDIRIM’A ZİYARET

          İlk ziyaretini Vali Aziz Yıldırım’a gerçekleştiren heyete Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da eşlik etti. Karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette misafirperverliklerinden dolayı Vali Aziz Yıldırım’a teşekkür eden Hamm Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann her iki kentin birbirini önemsediğinin altını çizerken şehircilik, ticari, kültürel ve sosyal alanlarda yapılan karşılıklı işbirliğinin önümüzdeki süreç içerisinde en iyi şekilde devam edeceğini söyledi. Konuklarını ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım ise Afyonkarahisar’da birlik ve beraberlik ortamının giderek arttığını, bunun yanında ülkelerarası diyaloğunda çok önemli olduğunu söyledi. Hamm şehri ile Afyonkarahisar arasındaki birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının artarak devam etmesi temennisinde bulunan Vali Aziz Yıldırım, ilimizin tarihi, kültürel, sosyal ve ekonomik konuları hakkında konuklarına bilgi verdi.

PANEL DÜZENLENDİ

              Hamm heyeti daha sonra Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ve beraberindeki heyet ATSO Başkanı Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Konukları ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Başkanı Serteser, her iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesi adına gerçekleşen temasların hayırlı olmasını temenni etti. Hamm Büyükşehir Belediye Başkanı Thomas Hunsteger Petermann ise Afyonkarahisar ekonomisinin gelişimine dikkat çekerek yapılan işbirliğinin meyvelerini en kısa sürede almayı hedeflediklerini ifade etti.

       Ziyaretlerin akabinde Dünya Gazetesi Türk Dış Yatırımları Paneli’nin 11.’si ve kardeş kent Hamm’ın ekonomik verileri ve yatırım fırsatları anlatılacağı bir panel düzenlendi.Afyon Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen panele Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yanı sıra çok sayıda Afyonkarahisar’lı işadamı katıldı.

 

 

 

 

 
Yorum Yaz  | 
         
Arşiv  | 
Yazdır  | 
 
113 Kez Gösterildi    
 
 
 |  Paylaş  | 
 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 04.11.2016 17:41:56
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 04.11.2016 17:44:06
 
 
 
 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
 
 
  Orjinal Resim
 
 
 
Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: YATIRIM, FIRSATLARI, GÖRÜŞÜLDÜ
Yorumlar
Haber Yazılımı