Haber
14 Mart 2017 - Salı 20:28 Bu haber 1409 kez okundu
 
YURDUNUSEVEN, “TÜRKİYE CUMHURİYET’İ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”
YURDUNUSEVEN, “TÜRKİYE CUMHURİYET’İ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”
GÜNDEM Haberi
YURDUNUSEVEN, “TÜRKİYE CUMHURİYET’İ BÜYÜK BİR DEVLETTİR”

 


Milletin aklı ile dalga geçmeye çalışanların büyük bir yanlış içerisinde olduğunu belirten İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, “Türkiye Cumhuriyet’i büyük bir devlettir. Hollanda’ya karşılığını misliyle verecektir. Ayrıca bu olaylara da oyun diyenlere pes diyoruz. Halkımızın aklıyla dalga geçmesinler. Halkımız akıl sahibi, feraset sahibidir. Kimin oyun oynadığını çok iyi bilirler” dedi.


AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, haftalık basın toplantısında yerel ve ulusal medya mensupları ile bir araya geldi. İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken’in katıldığı basın toplantısında İl Başkanı Yurdunuseven, parti çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yurdunuseven, “12 Mart’ta İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümü idi. Hep söylediğimiz gibi İstiklal Marşı birliğimizin bütünlüğümüzün ve bundan sonra bu milletin bekasının devamının bir göstergesidir bir simgesidir. İnşallah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazılmasını Allah nasip etmesin. 15 Temmuz gibi bu milleti parçalamaya bölmeye yönelik olan bir günü inşallah yaşanmamasını diliyoruz. Ayrıca, Bakanımız Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da Çay ve Bolvadin ilçelerimizde 88 milyon TL’lik yatırımlarla temel atma ve açılışlarını gerçekleştirdik. Her zaman söylüyoruz Sayın Bakanımız her zaman heybesi dolu geliyor ve boşaltıp gidiyor. Her seferinde elhamdülillah doldurup geliyor” dedi.


CUMHURBAŞKANIMIZ GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Afyonkarahisar’a geleceğini belirten İl Başkanı Yurdunuseven, tüm Afyonkarahisar halkını Anıtpark önüne davet etti. Yurdunuseven konuşmasına şöyle devam etti; “Devletimizin Cumhurbaşkanı Afyonkarahisar’ da olacak inşallah. Öncelikle tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimize 15 Mart Çarşamba günü yani yarın saat 15.00’te cumhuriyet meydanı Anıtpark önüne Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız da eli boş gelmiyor elhamdülillah. Bugüne kadar Afyonkarahisar’a yapılan resmi yatırımlar 1 Milyar 28 Milyon TL, 275 dev eserin açılışı gerçekleştirilecek. Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizi saat 15.00’te inşallah Anıtpark önünde bekliyoruz. Yarın Cumhurbaşkanımızı coşkulu bir şekilde karşılamak istiyoruz.”


ANLAMAK İSTEMİYORLAR

“CHP hala bu anayasa değişikliğini anlamadı ya da anlamak istemiyor” diyen İl Başkanı Yurdunuseven, “Halk oylamasının başından beri bir şey söylemiştim hala tekrar ediyorum. Diyorum ki CHP’liler başta Sayın Genel Başkanları olmak üzere maalesef bu anayasa değişikliğini bilmiyorlar ya da yalan söylüyorlar. Geçen hafta kararnamelerle ilgili yalanlarını dile getirmiştik. Dün de Genel Başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 18 yaşında milletvekili olan birisi 23 yaşından sonra emekli olacak dedi. Bu da kesinlikle yalan. Halkımızı bu tür şeylerle kandırıyorlar. Kesinlikle 18 yaşında milletvekili olan bir genç 23 yaşından sonra emekli olamayacak. Çünkü hepimiz gibi yıl şartı ile nasıl emekli oluyorsak prim günü ve yaş şartıyla bekleyerek emekli olacak. Yine ısrarla söylüyoruz. Demek ki CHP hala bu değişikliğimizi anlamadılar ya da anlamak istemiyorlar, bilerek yalan söylüyorlar. Biz ne siyasi kaygı ne de siyasi bir propaganda içerisindeyiz. Yapılan şey sadece devletin bekası için çalışmadır” dedi.


‘HAYIR’ DİYEN VATANDAŞLARIMIZDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZI DİNLESİN

Hayır diyenleri de yarın Anıtpark önüne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemeye davet eden Yurdunuseven şöyle konuştu; “Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere çalışmalarımızı yapıyoruz. Pankartlarımız hazırlandı. Diğer ihtiyaçlar da bizim tarafımızdan giderilecek. Hayır diyen kardeşlerimiz, vatandaşlarımız da gelsinler Cumhurbaşkanımızı dinlesinler. Ondan sonra kararlarını versinler. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sunduğumuz gibi bir dosya hazırladık. En önemli konumuz hızlı tren. Alkoloid fabrikamızın modernleştirilerek kapasitesinin arttırılması taleplerimiz olacak. Biz bunları bir dosya halinde Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Partimizin doğal lideri, devletimizin Cumhurbaşkanı ve en önemlisi Afyonkarahisar’dan yola çıktıkları bir partinin lideri geliyor. Bu nedenle heyecan dorukta. İnşallah yüzümüzün akıyla Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız ve uğurlayacağız.”


AVRUPA TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYOR

“Avrupa son 1 haftadır faşist duygularla öne çıkan bir eğilim içerisinde” diyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, en büyük faşist gösteriyi Hollanda’nın gerçekleştirdiğini söyledi. Yurdunuseven, “Ülkelerin diplomatik alanları, konsoloslukları kendi ülkelerinin toprakları sayılır. Bizim Hollanda’daki konsolosluğumuza Sayın Bakanımızın özellikle b,ir bayan bakanımızın alınmaması aracında kilitlenmesi aracında gözaltında tutulması ve konsolosluğumuza alınmaması vatandaşlarımızla bir araya getirilmemesi tamamen bir Nazi’den kalma faşizan bir durumdur. Burada diplomatik tüm teamüller göz ardı edilmiştir. Hiçbir şekilde diplomatik teamüllere uyulmamıştır. Oradaki halkımızın üzerine köpekler salınarak maalesef bir dehşet ortaya çıkartılmıştır. Biz bu durumu şiddetle kınadık ve hala kınamaya devam ediyoruz. Hayır diyen vatandaşlarımıza bir nokta daha eklemek istiyoruz, Avrupa’da hayır diyor buna da dikkat etmelerini söylüyoruz. Takdiri halkımıza bırakıyoruz. Türkiye Cumhuriyet’i büyük bir devlettir. Karşılığını misliyle verecektir. Ayrıca bu olaylara da oyun diyenlere pes diyoruz. Halkımızın aklıyla dalga geçmesinler. Halkımız akıl sahibi, feraset sahibidir. Kimin oyun oynadığını çok iyi bilirler. Asıl oynayanlar CHP’liler. Bakın anayasa değişikliği üzerinden neler neler oynuyorlar. Olan şeylerin tam tersini söyleyerek, göstererek asıl oyun oynayanlar onlar. Biraz kendilerine dikkat etsinler” dedi. İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, konuşmasına gazetecilerin sorularını yanıtlayarak devam etti.

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: YURDUNUSEVEN, “TÜRKİYE, CUMHURİYET’İ, BÜYÜK, BİR, DEVLETTİR”
Yorumlar
Haber Yazılımı