Haber
25 Temmuz 2017 - Salı 22:54 Bu haber 1320 kez okundu
 
ZABITADAN GECE DENETİMİ
ZABITADAN GECE DENETİMİ
GÜNDEM Haberi
ZABITADAN GECE DENETİMİ

 

            KALDIRIM İŞGALİNE GEÇİT YOK           

            Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaya geçişini olumsuz yönde etkileyen kaldırım işgaline karşı başlattığı çalışmaları sürdürüyor.

            Halkımızın en çok şikayet ettiği konuların başında gelen ve yaz aylarının gelmesiyle yoğunlaşan  'kaldırım işgali' ile ilgili olarak, gece denetimlerine de başlayan Zabıta ekipleri, özellikle ana caddelerde kaldırım işgalinin önüne geçmeye çalışıyor.

            ÖNCE UYARI SONRA CEZA

            Zabıta Müdürü Murat Gürsan nezaretinde yapılan denetimlerde, satış yaptıkları yiyecek- içecek türü ürünlerle veya masa, sandalye ve reklam panolarıyla kaldırımların bir bölümünü kapatmak suretiyle yaya geçişini engelleyen esnaflar uyarılıyor. Denetimler sırasında, ilk kez kaldırım işgali yaptığı tespit edilen esnaflara ihtar verilirken, daha önce ihtar verildiği halde kaldırım işgali yapmaya devam eden esnaflara ilgili kanun hükmünce cezai işlem uygulanıyor.

            "TAVİZ VERİLMEYECEK"

              Kaldırımlara konulan ürünlerin veya reklam panosu ve duba gibi unsurların hem yaya geçişini olumsuz yönde etkilediğini hem de görüntü kirliliğine yol açtığını belirten Zabıta Müdürü Murat Gürsan, kaldırımları işgal eden esnaflara taviz verilmeyeceğini söyledi. Vatandaşların mağdur olmaması için esnaflardan da bu konuda duyarlı olmalarını isteyen Gürsan, denetimlerin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi

Kaynak: (Afyonkarahisar Belediyesi) - Afyonkarahisar Belediyesi Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ZABITADAN, GECE, DENETİMİ
Yorumlar
Haber Yazılımı