Haber
31 Ağustos 2019 - Cumartesi 21:58 Bu haber 1062 kez okundu
 
ZAFER TURNUVASI’DA BASKETBOL HEYECANI BAŞLADI
ZAFER TURNUVASI’DA BASKETBOL HEYECANI BAŞLADI
SPOR Haberi
ZAFER TURNUVASI’DA BASKETBOL HEYECANI BAŞLADI

 

 Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle Büyük Taarruz ve Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 3X3 Basketbol Zafer Turnuvası heyecanı başladı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından başlatılan turnuvada Afyonkarahisar’ın yanı sıra İzmir, İstanbul, Bursa, Kütahya ve Mersin gibi illerden gelen takımlar yer alıyor.            

31 Ağustos Cumartesi günü saat 16:00’da Zafer Meydanı’nda başlayan turnuvada yaklaşık 50 takım kıyasıya mücadele veriyor.  Maçlar, 1 Eylül Pazar günü saat 20:00’de ödül töreniyle sona erecek.

Büyük erkekler, büyük kadınlar, 18 yaş altı erkekler, 18 yaş altı kadınlar kategorilerinde düzenlenen Zafer Turnuvası’nı geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Turnuvamıza sadece Afyonkarahisar’dan değil, İzmir, İstanbul, Bursa, Kütahya, Mersin gibi 15’e yakın ilimizden sporcu katıldı. Katılımın yoğun olması da ayrıca bizleri mutlu etti. Büyük erkeklerde 19 takımımız, 18 Yaş altı gençlerde 20 takımımız, 18 Yaş altı bayanlarda da 6 takımımız var. Bu tür etkinlikler, bizim öze dönme mücadelemiz. Gerek voleybolda, gerek futbolda gerekse basketbolda altyapıya büyük önem veriyoruz. Alt yapıdan yetişecek gençlerimizin önünü açacak spor etkinliklerine bundan sonra da öncülük edeceğiz.  Bu vesileyle turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in açıklamalarının ardından takımlar maçlarına başladı.

İki gün sürecek turnuva sonunda başarılı olanlara çeşitli ödüller verilecek. 

Kaynak: Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: ZAFER, TURNUVASI’DA, BASKETBOL, HEYECANI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı