Haber
01 Şubat 2018 - Perşembe 09:38 Bu haber 1234 kez okundu
 
Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.
Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 

 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar İl Temsilciliği, Afyonkarahisar Yenilikçi Gönüllüler Derneği ve Anadolu Milli İrade Birliği tarafından başlatılan "Ben de asker olmak istiyorum" kampanyası kapsamında kent merkezindeki PTT şubesi önünde toplanan aralarında kadınların da olduğu vatandaşlar, gönüllük askerlik dilekçesi verdi.

Afyonkarahisar Yenilikçi Gönüllüler Derneği Başkanı Mustafa Toran, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terörün kökünü kazımak için yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu'na tam destek verdiklerini söyledi.

TSK'ye destek vermek için asker olmak istediklerini belirten Toran, "Devletimizin bir emriyle üniformayı giyerek, Mehmetçik'in yanına koşarız. Vatan savunması söz konusu olunca uluslararası hukuka uygun haklarımızı kullanıp PKK, PYD, YPG ve DEAŞ, ne varsa, CANAKKALE ruhu ile hepsini tarumar ederiz. Darbe günü sala, sefer günü Fetih Suresi okuyan bu milletin, kalbinden imanını, vatan ve bayrak sevgisini alamayacaksınız." dedi.

 

Açıklamanın ardından grup, "Vatan sana canım feda" ve "Her Türk asker doğar" sloganları attı.

"Askere gitmeye hazırız"

Dilekçe veren kadınlardan Nurgüzel Taş, "Askere gitmeye hazırız. Her Türk asker doğar, asker büyür, asker ölür. Vatanımız için biz her an, her dakika hazırız. Devletimizin, ordumuzun, sonuna kadar yanındayız. Biz bu yola kefenimizi giydik çıktık." diye konuştu.

Hülya Teke ise askerlik için gönüllü olduklarını dile getirerek, "Devletimiz, milletimiz için bugün istesinler, bugün varım. Dün Öncüpınar Sınır Kapısı'ndaydık. Askerlerimize destek olmak için. Afyonkarahisar'daki esnafımızın gönderdiği lokumları dağıttık askerlerimize. Sınırın ötesine geçip çarpışmak istedik." ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, milli birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı anlardan biri olduğuna işaret ederek, gazi olarak yarım bıraktığı işi, şehit olarak tamamlamak için her zaman askerliğe hazır olduğunu vurguladı.

Sivas'ta 2011 yılında şehit olan Jandarma Kıdemli Astsubay İsmail Çınar'ın babası MUSTAFA CINAR da kampanyaya destek vererek, şunları kaydetti:

"Bu vatan için bizler, canımızı, malımızı seve seve vermeye hazırız. Devletimizin, ordumuzun, güvenlik güçlerimizin yanındayız. 1980 yılında askerliğimi yaptım. Şu anda askerliğe tekrar hazırım. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin."

Daha sonra toplanan dilekçeler STK temsilcileri tarafından, Afyonkarahisar Askere Alma Bölge Başkanlığına teslim edildi.

Kaynak: (AJANSLAR) - AJANSLAR Editör: Faruk Kılınç
Etiketler: Zeytin, Dalı, Harekatına, destek, amacıyla, gönüllü, askerlik, başvurusunda, bul
Yorumlar
Haber Yazılımı