Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesaj Yayınladı.

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesaj Yayınladı.
5.12.2022 14:39:00 0

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 5 Aralık Kadın Hakları Günü mesaj Yayınladı.

 Fedakarlıkları, emekleri ve en önemlisi sevgileri ile toplumun temeli olan ailelerimizin dolayısıyla toplumumuzun geleceğine yön veren kadınlarımızın 

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü tebrik ediyorum. 

 Dünya tarihinde olduğu gibi Aziz Milletimizin tarihinde de vermiş oldukları mücadeleler ile müstesna bir yere sahip olan kadınlarımız milletimizin kaderini belirlediği büyük varoluş mücadelelerinde insanüstü bir gayret vererek tabiri caizse tarihin akışına yön vermiştir.

 "Anne"lik gibi kutsal bir duygunun müsebbibi olan kadınlarımıza yönelik şiddetin ve istismarın hiç bir türlüsüne müsade etmediğimiz gibi kadınlarımızın toplumumuzdaki yeri ve önemini korumak için de gereken her türlü adımı atıyoruz.

Son 21 yılda gerçekleştirdiğimiz reformlarla,  kadınlarımızın her alanda aktif rol almasını desteklediğimiz gibi eğitim, ekonomi, siyaset, çalışma hayatı ve sosyal alanlardaki konumlarını güçlendirerek toplumumuzun temelini daha da sağlamlaştırdık.

Milletimizin Meclisi'nde kadınlarımızın da birer temsilcisi sayılan kadın milletvekili sayımız ve kız çocuklarımızın okullaşma oranlarına bakıldığında bu konuda elde ettiğimiz somut kazanımlarıda alenen görüyoruz. 

            Bu duygu ve düşüncelerle, şiddetin kurbanı olarak hayatını kaybeden ve Aziz Milletimizin istikbali, ülkemizin bekası için şehit olan, tüm kadınlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyorum."dedi

 


Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °
Çarşamba 0.6 ° / -8.1 °