AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖMER İLERİ AFYONKARAHİSAR’DA

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖMER İLERİ AFYONKARAHİSAR’DA
Siyaset 11.12.2022 11:41:00 0

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÖMER İLERİ AFYONKARAHİSAR’DA

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri Afyonkarahisar’da düzenlenen programlara katıldı. İleri yaptığı konuşmada “Teşkilatlarımızın enerjisi çok yüksek, AK Parti ile milletin özgüveni tekrar yerine geldi” dedi.

 

AK Parti Genel Yardımcısı Dr. Ömer İleri ile birlikte Teknofest takım kaptanları ve AKÜ Teknoloji Öğrenci Kulüpleri temsilcileriyle bir araya geldi. İleri'nin tecrübelerini paylaştığı programa öğrencilerle birlikte AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş da katıldı.

 İleri ve AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesinde gerçekleştirilen ekosistem toplantısına katıldı. Şehrimizdeki firmalarımızın ve kurumlarımızın çalışmalarını dinledi.

 AKÜ’deki programları kapsamında İleri ve Uluçay Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Türkiye’nin 20 yılda nereden nereye geldiğini anlattı

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, üniversitedeki programın ardından cuma namazının akabinde, hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Ahmet Yakut'un Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Buradan da Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret eden heyet, belediyenin projeleri ve çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. 

Genel başkan Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti İl başkanlığını da ziyaret ederek 2023 çalışmaları hakkında İl Başkanı Uluçay’dan bilgi aldı. Daha sonra teşkilat mensupları ile toplantıda bir araya gelen İleri, buradaki konuşmasında Türkiye'nin 20 yılda nereden nereye geldiğini anlattı.

 

“Teşkilatlarımızın enerjisi çok yüksek”

 

İleri konuşmasında “AK Parti'nin Afyonkarahisar'da ayrı bir yeri ve önemi var. Allah bu mücadelede ter döken herkesten razı olsun. Bu vesileyle dedelerime atıfta bulunduğunuz için demokrat partinin şehit başbakanına şehitlerine, oradaki dava insanlarına Allah'tan rahmet diliyoruz. Bizler yurdun dört bir tarafında sahadayız, çalışıyoruz.

 Geçtiğimiz haftalarda gerek şehir buluşmaları kapsamında gerek teşkilat akademisi kapsamında gerekse de bugün burada yaptığımız gibi başkanlığımızın faaliyetleri kapsamında değişik illerdeyiz. Ağrı’daydık

, Hakkari'deydik, Kars’taydık, Siirt’teydik, Nevşehir'deydik. Hakikaten gittiğimiz ve gördüğümüz her yerde teşkilatın enerjisinin çok yüksek olduğunu görüyoruz” dedi.

 

“Milletin özgüveni tekrar yerine geldi”

 

“Türkiye'nin her yanında teşkilatlarımız sahada canla başla çalışıyorlar” diyen İleri sözlerine şöyle devam etti; Bu 2023 sürecini bir an için düşündüğümüzde özellikle son 20 yılı göz önüne aldığımızda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geçen bu 20 yılın katkıları noktasında herhalde hazurunun önünde çok da ayrıntılı konuşmayı gerek duymuyorum.

 Gerçekten her alanda çok ciddi atılımlara imza atıldı. Normalleşmeler yaşandı, özgürlük alanları genişletildi, millet devlet kaynaşması sağlandı, ekonomiye olsun, teknoloji olsun, sağlık olsun, milli savunma olsun birçok alanda önemli yatırımlara imza atıldı. Belki her şeyden önemlisi şahsen benim düşüncem bu yönde; milletin özgüveni tekrar yerine geldi en değerlisi de bu.

 

“Bir çok konuda verimli çalışmalara imza attı”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da “Gelişmekte olan ülkemizde ekosistemle ilgili gençlerimizle ve akademisyenlerle hem siyasi alanda hem aileden gelen siyasi tecrübe ile kendisinden çok fazlasıyla istifade ettik. İnşallah önümüzdeki planlamalarda gençlerimizle ilgili geleceklerine yönelik verimli toplantılarımıza devam edeceğiz. Başkanımız son dönemlerde

teşkilatımızın ihtiyacı olan teknolojik alanda gençlere ulaşma konusunda ve buna benzer birçok noktada çok verimli çalışmalara imza attı. Bugün üniversitede yapmış olduğumuz toplantıda akademik kadro ve iş adamları ile istişare ettik.

 Başkanımızı bir Afyonlu olarak görüyoruz. Bundan sonra da hem gençlerimize hem iş adamlarımıza hem de akademisyenlerimize yönelik sizden istifade edeceğimiz birçok konu olduğunu gördük” dedi.

 

“O anlattı, gençler dinledi”

 

Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, partideki programın ardından Afyonkarahisar'ın adeta teknoloji ve sanat üretim merkezi haline gelen, dünya şampiyonu olan takımları içinde barındıran BİLSEM'i ziyaret ederek sınıfları gezdi, öğrencilerden bilgi aldılar.

İleri ve Uluçay, İscehisar ilçemizde AK Parti teşkilatı tarafından düzenlenen vefa yemeği programına katıldı. 

Kuruluşundan bugüne kadar bu davaya omuz veren gelmiş geçmiş herkes programa yoğun ilgi gösterdi. İleri ve Uluçay buradan da Genç MÜSİAD'ın 3. olağan genel kuruluna katıldı. Kurulda başkan seçilen Mehmet Karakol ve yönetimini tebrik ettiler. 

Genel Başkan Yardımcısı İleri’nin son programı ise “Net Konuşalım” oldu. 

Taşhan da düzenlenen program kapsamında inovasyon, girişimcilik, iş dünyası ve teknoloji konularındaki bilgi ve birikimlerini anlattı. Gençler ise merak ettikleri soruları yöneltti.


Pazar -1.3 ° / -6.6 °
Pazartesi 0 ° / -4.1 °
Salı -1.2 ° / -7 °